SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jak szybko dojechać z Warszawy do Trójmiasta: trasa A2 do Łodzi i A1 do Gdańska - MAPA

Jak szybko dojechać z Warszawy do Trójmiasta: trasa A2 do Łodzi i A1 do Gdańska - MAPA

02.05.2014, godz. 12:38
autostrada A1
foto: Super Express
Do tej pory aby dojechać samochodem z Warszawy do Trójmiasta, trzeba było poświęcić około 5 godzin na podróż. Teraz dzięki gotowej autostradzie A1, czas przejazdu ze stolicy nad Bałtyk może zostać skrócony nawet do trzech godzin.

Wyjazd nad polskie morze z Warszawy nie musi się już wiązać z trasą E77 liczącą 345 km, lub dłuższą drogą przebiegającą tylko miejscami po autostradach. Uzupełnienie brakującego odcinka autostrady A1 od Włocławka do Kowala, pozwala teraz cieszyć się swobodną i wygodną podróżą nad sam Bałtyk.

Chętni na wyjazd z centrum Polski, mają przykładowo ze stolicy do Gdańska do pokonania około 400 km. Najpierw trasa biegnie autostradą A2 do Łodzi liczącą 100 km, a później autostradą A2 do Gdańska, gdzie dystans zawiera 296 km. Ile czasu poświęcimy na przejazd? Jadąc dobrym autem z dozwoloną prędkością 140 km/h, dojedziemy z Warszawy nad morze w 3 godziny. Jeśli weźmiemy pod uwagę krótkie przerwy na odpoczynek, czas wydłuży się do około 4 godzin.

Przeczytaj też: Bramki na autostradach to już przeżytek! Wkrótce zapłacisz nawet smartfonem

Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że za przyjemność podróżowania autostradą będziemy musieli zapłacić. Na razie z Warszawy do Łodzi dojedziemy za darmo, podobnie jak z Łodzi do Torunia. Dopiero za odcinek Toruń-Gdańsk trzeba będzie uiścić opłatę 29,90 zł.

Podczas jazdy autostradą A2 warto pamiętać o wcześniejszym zatankowaniu samochodu. Na 140-kilometrowym odcinku ze Strykowa do Torunia nie ma ani jednej stacji benzynowej! Infrastruktura autostradowa na tym dystansie dopiero się rozwija.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: