SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jak konfiguruje się supersamochody?

Jak konfiguruje się supersamochody?

23.01.2017, godz. 10:21
Ford GT zestaw konfiguracyjny
Ford GT zestaw konfiguracyjny foto: Ford

Ford nie jest zazwyczaj kojarzony z supersamochodami, jednak sztandarowy GT zapisał się w historii motoryzacji jako auto, które pokonało Ferrari. Zupełnie nowa generacja niedługo trafi do garaży wybrańców, a jak się okazuje, proces jej konfiguracji jest całkowicie wyjątkowy.

Do przyszłych właścicieli Fordów GT trafił bowiem zestaw konfiguracyjny, który pozwoli im fizycznie dobrać między innymi kolor lakieru, zacisków hamulcowych czy pasów przebiegających przez całe nadwozie, jak i rodzaj felg czy tapicerki.

Zobacz też: Tak zmienił się Ford Mustang - zobacz lifting VI generacji

Oczywiście dostępny jest również konfigurator internetowy, lecz to prawdziwe, miniaturowe próbki dają masę zabawy. Wykonane są z tych samych materiałów co w pełnowymiarowym aucie – począwszy od włókna węglowego, przez skórę aż do alkantary. Również zatrzask zestawu jest identyczny z tym użytym w aucie.

Zestaw konfiguracyjny ma specjalną wnękę, w której będzie można umieścić replikę tabliczki VIN z prawdziwego Forda GT. Duplikat trafi do klientów tuż po potwierdzeniu zamówienia.

"Zestaw konfiguracyjny dla Forda GT to bardzo istotny element w procesie zakupu", powiedział Henry Ford III, globalny szef marketingu Ford Performance. "Ten wysokiej jakości komplet to praktyczne narzędzie dla nabywców Forda GT, uprzyjemniające procedurę zamawiania. Żywe kolory i autentyczne materiały ułatwią im wybór spośród licznych dostępnych możliwości konfiguracji w namacalny sposób, tak aby mogli skomponować swoje wymarzone superauto."

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: