SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jak najlepiej dojechać do Białki Tatrzańskiej. Najszybsza trasa dojazdu na narty

Jak najlepiej dojechać do Białki Tatrzańskiej. Najszybsza trasa dojazdu na narty

13.12.2014, godz. 19:11
Białka Tatrzańska, góry, stok narciarki, narty
foto: Super Express

Białka Tatrzańska co roku przyciąga tłumy przyjezdnych, a każdy z nich chce dojechać do tej górskiej miejscowości znanej z rozbudowanej infrastruktury narciarskiej, w jak najkrótszym czasie. Jak to zrobić? Podpowiadamy jak najszybciej dojechać do Białki Tatrzańskiej z różnych części kraju.

Sprawdziliśmy, jakimi trasami najlepiej dojechać do Białki Tatrzańskiej z kilku punktów kraju. Do tego przedstawiamy wykaz aktualnych płatnych odcinków autostrad i kwot, jakie trzeba zapłacić za przejazd nimi.

Trasa Gdańsk - Białka Tatrzańska

Z Gdańska autostradą A1 przez Toruń do Łodzi, potem z Łodzi E75 do Częstochowy, stamtąd do Katowic, potem autostradą A4 do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, a potem w 49 do Białki Tatrzańskiej, w sumie 690 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady: Kraków - Katowice 18 zł dla aut osobowych, drugi odcinek płatny Toruń - Rusocin 29,90 zł. W sumie 47,90 zł.

Zobacz też: Opłaty za polskie autostrady. Sprawdź ile zapłacisz za przejazd po trasach A1, A2 i A4

Trasa Poznań - Białka Tatrzańska

Drogą nr 5 do Wrocławia, potem A8 i A4 do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, następnie w 49 do Białki Tatrzańskiej, w sumie 538 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16,2 zł, Katowice - Kraków 18 zł, razem 34,2 zł.

Trasa Warszawa - Białka Tatrzańska

Trasa 1: Częściowo gotową trasą S8 do Piotrkowa Trybunalskiego, potem do Częstochowy, stamtąd do Katowic, potem autostradą A4 do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, a potem 47 do Białki Tatrzańskiej, w sumie 458 km.

Opłaty: Katowice - Kraków 18 zł.

Trasa 2: Gotową trasą S7 do Radomia, potem do Kielc. Dalej "7" do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, a potem 49 do Białki Tatrzańskiej, w sumie 393 km. Brak płatnych odcinków.

Sprawdź: Przewóz nart i snowboardu samochodem: Jak bezpiecznie transportować sprzęt sportowy

Trasa Kraków - Białka Tatrzańska

Z Krakowa drogą nr 7, a potem 49 do Białki Tatrzańskiej, w sumie 99,3 km. Brak płatnych odcinków.

Trasa Rzeszów - Białka Tatrzańska

Autostradą A4 z Rzeszowa do Krakowa, następnie z Krakowa drogą nr 7, a potem 49 do Białki Tatrzańskiej, w sumie 253 km. Brak płatnych odcinków.

Trasa Lublin - Białka Tatrzańska

Drogą S19 z Lublina do Rzeszowa, następnie autostradą A4 do Krakowa, z Krakowa drogą nr 7, później 49 do Białki Tatrzańskiej, w sumie 412 km. Brak płatnych odcinków.

Przeczytaj: Jak wyprowadzić auto z poślizgu, jak jeździć w czasie zimy

Trasa Wrocław - Białka Tatrzańska

Autostradą A4 do Krakowa, następnie z Krakowa drogą nr 7, na koniec 49 do Białki Tatrzańskiej, w sumie 360 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16,2 zł, Katowice - Kraków 18 zł, razem 34,2 zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: