SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jak najlepiej dojechać do Szczyrku. Sprawdzona trasa dojazdu w Beskid Śląski

Jak najlepiej dojechać do Szczyrku. Sprawdzona trasa dojazdu w Beskid Śląski

14.12.2014, godz. 03:40
Szczyrk, Beskidy, góry, Beskid Śląski
foto: Super Express

Polskie góry mają mnóstwo zalet, jednak sam dojazd do nich potrafi wykończyć podróżnych. Którędy pojechać, by podróż trwała jak najkrócej? Podpowiadamy jak z różnych części kraju najszybciej dojechać do Szczyrku, czyli w jedno z najpopularniejszych narciarskich miejsc w sezonie zimowym.

Sprawdziliśmy, jakimi trasami najlepiej dojechać do Szczyrku z kilku punktów kraju. Do tego przedstawiamy wykaz aktualnych płatnych odcinków autostrad i kwot, jakie trzeba zapłacić za przejazd nimi.

Trasa Gdańsk - Szczyrk

Z Gdańska autostradą A1 przez Toruń do Łodzi, potem z Łodzi E75 do Częstochowy, stamtąd na Katowice, ale trzeba skręcić w Wojkowicach na S1. Potem trasą z S1 w 86 do Bielsko-Białej, następnie skręcić w drogę S69, do zjazdu w Wyzwoleniach, tam na drogę 942 do Szczyrku. W sumie 600 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady Toruń - Rusocin 29,90 zł.

Sprawdź też: Opłaty za polskie autostrady. Sprawdź ile zapłacisz za przejazd po trasach A1, A2 i A4

Trasa Poznań - Szczyrk

Drogą nr 5 do Wrocławia, potem A4 do Katowic. Z Katowic drogą 86 w kierunku Bielsko-Białej, następnie skręcić w drogę S69, do zjazdu w Wyzwoleniach, tam na drogę 942 do Szczyrku. W sumie 447 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16,2 zł.

Trasa Warszawa - Szczyrk

Trasa 1: Częściowo gotową trasą S8 do Piotrkowa Trybunalskiego, potem do Częstochowy, stamtąd na Katowice, ale trzeba skręcić w Wojkowicach na S1. Potem zjechać na 86, dojechac do Bielsko-Białej, następnie skręcić w drogę S69, do zjazdu w Wyzwoleniach, tam na drogę 942 do Szczyrku. w sumie 368 km. Brak płatnych odcinków.

Trasa 2: Gotową trasą S7 do Radomia, potem do Jędrzejowa. Następnie skręcić na 78 do Zawiercia, stamtąd drogą 796 w kierunku Dąbrowy Górniczej dojechać do S1. Potem zjechać na 86, dojechac do Bielsko-Białej, następnie skręcić w drogę S69, do zjazdu w Wyzwoleniach, tam na drogę 942 do Szczyrku. W sumie 406 km. Brak płatnych odcinków.

Przeczytaj: Przewóz nart i snowboardu samochodem: Jak bezpiecznie transportować sprzęt sportowy

Trasa Kraków - Szczyrk

Z Krakowa autostradą A4 do Mysłowic, a potem na S1 w kierunku Bielsko-Białej. Następnie zjechać na 86, dojechać do Bielsko-Białej, następnie skręcić w drogę S69, do zjazdu w Wyzwoleniach, tam na drogę 942 do Szczyrku, w sumie 141 km.

Opłaty: odcinek autostrady A4 Kraków-Mysłowice 18 zł.

Trasa Rzeszów - Szczyrk

Trasa 1: Autostradą A4 z Rzeszowa do Mysłowic, następnie S1 w kierunku Bielsko-Białej. Następnie zjechać na 86, dojechać do Bielsko-Białej, następnie skręcić w drogę S69, do zjazdu w Wyzwoleniach, tam na drogę 942 do Szczyrku, w sumie 308 km.

Opłaty: odcinek autostrady A4 Kraków-Mysłowice 18 zł.

Trasa 2: Autostradą A4 z Rzeszowa do Swoszowic, następnie 52 do Bielsko-Białej, tam na S69. Dojechać do zjazdu w Wyzwoleniach, następnie skręcić w 942 do Szczyrku, w sumie 256 km. Brak płatnych odcinków.

Zobacz również: Jak najlepiej dojechać do Białki Tatrzańskiej. Najszybsza trasa dojazdu na narty

Trasa Lublin - Szczyrk

Drogą S19 z Lublina do Rzeszowa, z Rzeszowa autostradą A4 do do Swoszowic, następnie 52 do Bielsko-Białej, tam na S69. Dojechać do zjazdu w Wyzwoleniach, następnie skręcić w 942 do Szczyrku, w sumie 412 km. Brak płatnych odcinków.

Trasa Wrocław - Szczyrk

A4 do Katowic, stamtąd drogą 86 w kierunku Bielsko-Białej, następnie skręcić w drogę S69, do zjazdu w Wyzwoleniach, tam na drogę 942 do Szczyrku. W sumie 268 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16,2 zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: