SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jak najszybciej dojechać do Wisły. Najlepsza trasa dojazdu na wypoczynek

Jak najszybciej dojechać do Wisły. Najlepsza trasa dojazdu na wypoczynek

14.12.2014, godz. 14:00
Adam Małysz
foto: EAST NEWS

Co roku do Wisły ściąga cała masa kierowców. Ma to związek m.in. z malowniczym położeniem terenu, odbywającymi się imprezami sportowymi, czy przede wszystkim sezonem zimowym. Niestety tak duży ruch na drogach sprawia, że każdy szuka najszybszej trasy. Którędy jechać? Podpowiadamy jak najszybciej dojechać do Wisły z różnych części kraju.

Sprawdziliśmy, jakimi trasami najlepiej dojechać do Wisły z kilku punktów kraju. Do tego przedstawiamy wykaz aktualnych płatnych odcinków autostrad i kwot, jakie trzeba zapłacić za przejazd nimi, wraz z mapką aktualnych fotoradarów.

Trasa Gdańsk - Wisła

Z Gdańska autostradą A1 przez Toruń do Łodzi, potem z Łodzi E75 do Częstochowy, stamtąd na Katowice, ale trzeba skręcić w Wojkowicach na S1. Z S1 w 86 do Bielsko-Białej, tam zaś ponownie na S1 w kierunku Cieszyna. W okolicach Harbutowic skręcić w drogę 941 do Wisły, w sumie 614 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady Toruń - Rusocin 29,90 zł.

Sprawdź też: Opłaty za polskie autostrady. Sprawdź ile zapłacisz za przejazd po trasach A1, A2 i A4

Trasa Poznań - Wisła

Drogą nr 5 do Wrocławia, potem A4 do Sośnicy. Z Sośnicy autostradą A1 do Żor, a potem 81 do Harbutowic, stamtąd zaś 941 do Wisły. W sumie 428 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16,2 zł.

Trasa Warszawa - Wisła

Trasa 1: Częściowo gotową trasą S8 do Piotrkowa Trybunalskiego, potem do Częstochowy, stamtąd na Katowice, ale trzeba skręcić w Wojkowicach na S1. Z S1 w 86 do Bielsko-Białej, tam zaś ponownie na S1 w kierunku Cieszyna. W okolicach Harbutowic skręcić w drogę 941 do Wisły, w sumie 383 km. Brak płatnych odcinków.

Trasa 2: Gotową trasą S7 do Radomia, potem do Jędrzejowa. Następnie skręcić na 78 do Zawiercia, stamtąd drogą 796 w kierunku Dąbrowy Górniczej dojechać do S1. Potem zjechać w 86 do Bielsko-Białej, później ponownie w S1 w kierunku Cieszyna, w okolicach Harbutowic skręcić w drogę 941 do Wisły, w sumie 419 km. Brak płatnych odcinków.

Przeczytaj: Przewóz nart i snowboardu samochodem: Jak bezpiecznie transportować sprzęt sportowy

Trasa Kraków - Wisła

Z Krakowa autostradą A4 do Mysłowic, a potem na S1 w kierunku Bielsko-Białej. Następnie w 86 do Bielsko-Białej, później znów na S1 w kierunku Cieszyna, w okolicach Harbutowic skręcić w drogę 941 do Wisły, w sumie 155 km.

Opłaty: odcinek autostrady A4 Kraków-Mysłowice 18 zł.

Trasa Rzeszów - Wisła

Trasa 1: Autostradą A4 z Rzeszowa do Mysłowic, następnie S1 w kierunku Bielsko-Białej. Zjechać na 86 do Bielsko-Białej, później znów na S1 w kierunku Cieszyna, w okolicach Harbutowic skręcić w drogę 941 do Wisły, w sumie 344 km.

Opłaty: odcinek autostrady A4 Kraków-Mysłowice 18 zł.

Trasa 2: Autostradą A4 z Rzeszowa do Swoszowic, następnie 52 do Bielsko-Białej, następnie na S1. Trasą S1 dojechać za Bielsko-Białą, w okolicach Harbutowic skręcić w drogę 941 do Wisły, w sumie 284 km. Brak płatnych odcinków.

Zobacz również: Jak najlepiej dojechać do Białki Tatrzańskiej. Najszybsza trasa dojazdu na narty

Trasa Lublin - Wisła

Drogą S19 z Lublina do Rzeszowa, z Rzeszowa autostradą A4 do Mysłowic, następnie S1 w kierunku Bielsko-Białej. Zjechać na 86 do Bielsko-Białej, później znów na S1 w kierunku Cieszyna, w okolicach Harbutowic skręcić w drogę 941 do Wisły, w sumie 481 km.

Opłaty: odcinek autostrady A4 Kraków-Mysłowice 18 zł.

Trasa Wrocław - Wisła

Autostradą A4 do Sośnicy, z Sośnicy autostradą A1 do Żor, a potem 81 do Harbutowic, stamtąd zaś 941 do Wisły. W sumie 250 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16,2 zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: