SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jak najlepiej dojechać do Zawoi. Najszybsza trasa dojazdu w rejon Babiej Góry

Jak najlepiej dojechać do Zawoi. Najszybsza trasa dojazdu w rejon Babiej Góry

15.12.2014, godz. 10:53
wyciąg narciarski, stok, narty
foto: Super Express

Zawoja to jedna z licznych górskich miejscowości, które są oblegane przez urlopowiczów. Co zrobić, by nie utknąć w długich korkach? Podpowiadamy jak najszybciej dojechać z różnych części kraju do Zawoi, turystycznej miejscowości położonej u stóp Babiej Góry.

Sprawdziliśmy, jakimi trasami najlepiej dojechać do Zawoi z kilku punktów kraju. Do tego przedstawiamy wykaz aktualnych płatnych odcinków autostrad i kwot, jakie trzeba zapłacić za przejazd nimi.

Trasa Gdańsk - Zawoja

Z Gdańska autostradą A1 przez Toruń do Łodzi, potem z Łodzi E75 do Częstochowy, stamtąd do Katowic, potem autostradą A4 do Chrzanowa. Z Chrzanowa drogą nr 28 w kierunku Rabki-Zdrój, następnie 957 do Zawoi, w sumie 632 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady: Katowice-Chrzanów 9 zł dla aut osobowych, drugi odcinek płatny Toruń - Rusocin 29,90 zł. W sumie 38,90 zł.

Sprawdź też: Opłaty za polskie autostrady. Sprawdź ile zapłacisz za przejazd po trasach A1, A2 i A4

Trasa Poznań - Zawoja

Drogą nr 5 do Wrocławia, potem A4 do Chrzanowa. Z Chrzanowa drogą nr 28 w kierunku Rabki-Zdrój, następnie 957 do Zawoi, w sumie 481 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16,2 zł, Katowice - Chrzanów 9 zł, razem 25,2 zł.

Trasa Warszawa - Zawoja

Trasa 1: Częściowo gotową trasą S8 do Piotrkowa Trybunalskiego, potem do Częstochowy, stamtąd do Katowic, potem autostradą A4 do Chrzanowa. Z Chrzanowa drogą nr 28 w kierunku Rabki-Zdrój, następnie 957 do Zawoi, w sumie 404 km.

Opłaty: Katowice - Chrzanów 9 zł.

Trasa 2: Gotową trasą S7 do Radomia, potem do Kielc. Dalej "7" do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, a potem przez chwilę jechać 52, w Biertowicach skręcić na 956, następnie w Makowie Podhalańskim wjechać na 28, po kilku kilometrach zjechać w 957 do Zawoi. W sumie 361 km. Brak płatnych odcinków.

Przeczytaj: Przewóz nart i snowboardu samochodem: Jak bezpiecznie transportować sprzęt sportowy

Trasa Kraków - Zawoja

Z Krakowa drogą nr 7, a potem przez chwilę jechać 52, w Biertowicach skręcić na 956, następnie w Makowie Podhalańskim wjechać na 28, po kilku kilometrach zjechać w 957 do Zawoi. W sumie 67,5 km. Brak płatnych odcinków.

Trasa Rzeszów - Zawoja

Autostradą A4 z Rzeszowa do Krakowa, następnie z Krakowa drogą nr 7, później 52, w Biertowicach skręcić na 956. W Makowie Podhalańskim wjechać na 28, po kilku kilometrach zjechać w 957 do Zawoi. W sumie 221 km. Brak płatnych odcinków.,

Trasa Lublin - Zawoja

Drogą S19 z Lublina do Rzeszowa, następnie adekwatnie jak w przypadku trasy Rzeszów - Zawoja. W sumie 380 km. Brak płatnych odcinków.

Zobacz również: Jak najlepiej dojechać do Białki Tatrzańskiej. Najszybsza trasa dojazdu na narty

Trasa Wrocław - Zawoja

Autostradą A4 do Chrzanowa, następnie drogą nr 28 w kierunku Rabki-Zdrój, następnie 957 do Zawoi, w sumie 303 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16,2 zł, Katowice - Chrzanów 9 zł, razem 25,2 zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: