SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jak najszybciej dojechać w góry do Zakopanego - wyjazd na wakacje 2014

Jak najszybciej dojechać w góry do Zakopanego - wyjazd na wakacje 2014

24.06.2014, godz. 13:18
Zakopane, Tatry, góry, Podhale
foto: Super Express

Wakacje tuż-tuż i niejedna polska rodzina zaczyna już dokładnie planować urlopowy wyjazd. Ci, którzy wybierają się na wypoczynek samochodem, chcą dojechać trasą szybką i wygodną. Jak sprawnie i tanio dojechać do Zakopanego? Którędy jechać do malowniczej stolicy polskich Tatr z Gdańska, Poznania, czy Warszawy?

Sprawdziliśmy, jakimi trasami najlepiej dojechać na Podhale z kilku punktów kraju. Do tego przedstawiamy wykaz aktualnych płatnych odcinków autostrad i kwot, jakie trzeba zapłacić za przejazd nimi, wraz z mapką aktualnych fotoradarów.

Trasa z Gdańska do Zakopanego

Z Gdańska autostradą A1 przez Toruń do Łodzi, potem z Łodzi E75 do Częstochowy, stamtąd do Katowic, potem autostradą A4 do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, a potem 47 do Zakopanego, w sumie 688 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady: Kraków - Katowice 18 zł dla aut osobowych, drugi odcinek płatny Toruń - Rusocin 29,90 zł. W sumie 47,90 zł.

Sprawdź też: Opłaty za polskie autostrady. Sprawdź ile zapłacisz za przejazd po trasach A1, A2 i A4

Trasa z Poznania do Zakopanego

Drogą nr 5 do Wrocławia, potem A8 i A4 do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, a potem 47 do Zakopanego, w sumie 552 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16 zł, Katowice - Kraków 18 zł, razem 34 zł.

Trasa z Warszawy do Zakopanego

Trasa 1: Częściowo gotową trasą S8 do Piotrkowa Trybunalskiego, potem do Częstochowy, stamtąd do Katowic, potem autostradą A4 do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, a potem 47 do Zakopanego, w sumie 455 km.

trasa 2: Częściowo gotową trasą S7 do Radomia, potem do Kielc. Dalej "7" do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, a potem 47 do Zakopanego, w sumie 414 km.

Płatnych odcinków w obu wersjach trasy z Warszawy do Zakopanego brak.

* KLIKNIJ na mapę aby ją powiększyć

* KLIKNIJ na mapę fotoradarów aby ją powiększyć

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: