SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jak rozbić drogocenne Ferrari LaFerrari? Bardzo prosto - ZOBACZ WIDEO

Jak rozbić drogocenne Ferrari LaFerrari? Bardzo prosto - ZOBACZ WIDEO

06.11.2015, godz. 10:24

Rozbicie tak rzadkiego samochodu jakim jest Ferrari LaFerrari, to z pewnością bolesne doświadczenie dla portfela właściciela. Do wypadku takiego supersamochodu doszło na Węgrzech, a my możemy to zobaczyć na wideo.

Ferrari LaFerrari to hybrydowy supercar, którego produkcja została limitowana do 499 egzemplarzy. Auto jest wyjątkowe pod każdym względem. Siłę napędową dostarcza 6.3-litrowy silnik V12 o mocy 950 KM i 700 Nm. Auto wyposażono nawet w system HY-KERS podobny do tych z bolidów Formuły 1. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 2,9 sekundy.

Zobacz też: Pojedynek na szczycie: LaFerrari vs. 918 Spyder vs. P1

Pierwotny koszt zakupu LaFerrari wynosił u producenta 1,3 mln euro (czyli około 5 mln zł). Wszystkie samochody mimo tak ogromnej ceny rozeszły się bardzo szybko i teraz taki pojazd można kupić tylko z drugiej ręki. Ceny mocno przekraczają te, jakie ustaliła na początku włoska marka.

Jedno z takich drogocennych aut zostało rozbite na Węgrzech w centrum Budapesztu. Wystarczyło zbyt mocne naciśnięcie pedału gazu i brak wprawy w opanowaniu ogromnej mocy i kraksa gotowe. LaFerrari roztrzaskało się zaparkowane przy jezdni auta. Wszystko można zobaczyć na filmie. Niestety jakość nagrania nie jest najlepsza. Sytuacja została zarejestrowana telefonem komórkowym przez pasażera jakiegoś innego samochodu, podekscytowanego na widok LaFerrari.

.
Zdjęcia z wypadku do zobaczenia tutaj:
.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: