SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jak zachowujemy się w samochodzie – zobacz statystyki!

Jak zachowujemy się w samochodzie – zobacz statystyki!

28.09.2016, godz. 15:57
kobieta kierowca
kobieta kierowca foto: Castrol

Podczas tworzenia projektu nowego modelu Citroen doszedł do wniosku, że musi zrozumieć jak ludzie traktują swoje samochody i jak spędzają w nich czas. Dzięki temu powstały całkiem interesujące statystyki.

Ankieta została przeprowadzona na przełomie lipca i sierpnia tego roku na grupie pięciuset chętnych w wieku 15+. Badani pochodzili z Niemiec, Hiszpanii, Francji, Włoch, Polski, Portugalii oraz Zjednoczonego Królestwa.

I tak statystyki twierdzą, że w ciągu całego swojego życia spędzamy w aucie 4 lata i jeden miesiąc – większość tego czasu za kółkiem, ale 1 rok i 4 miesiące z nich zasiadamy na miejscu pasażera.

Zobacz też: Salon Samochodowy Paryż 2016 - poznaj listę nowości

Jeśli używamy auta codziennie, podziękujemy lub będziemy gestykulować w kierunku innych użytkowników drogi nieco ponad 10 000 razy, atak śmiechu złapie nas 170 razy, a łzę uronimy aż 59 razy w ciągu całego życia.

Średnio 3917 razy będziemy śpiewać nie pod prysznicem, a właśnie za kółkiem. 2050 razy będziemy jeść w trakcie jazdy, a 1336 razy wykorzystamy auto jako miejsce odpoczynku.

Tylko 58 razy w ciągu naszego życia rozegramy grę z pasażerem, ale już 2432 pocałujemy w aucie drugą połowę. Średnio 4 razy auto stanie się miejscem miłosnych uniesień. Nic dziwnego, że w tej kategorii przodują Włosi, których średnia wynosi aż 8 aktów w pojazdach. Anglicy z kolei nie są tak wylewni, bowiem ich średnia to 3,4.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: