SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jaki model BMW jest w Europie hitem? Będziecie zdziwieni!

Jaki model BMW jest w Europie hitem? Będziecie zdziwieni!

12.11.2016, godz. 16:46
BMW serii 2 Active Tourer 225i
foto: zdjęcia własne

BMW słynie z doskonale prowadzących się, dynamicznych i pełnych wdzięku limuzyn. Tyle, że firmie zdarza się też postawić na samochody, które mrożą krew w żyłach fanów marki.  Przykładem może być minivan Active Tourer – puryści narzekali na odejście od tylnonapędowego ducha BMW. Okazuje się jednak, że taki ukłon w stronę rodzin najwidoczniej bardzo się opłacał.

 

Przynajmniej tak wskazują dane sprzedaży. BMW serii 2 Active Tourer to przednionapędowy samochód rodzinny oparty na platformie UKL, którą współdzieli z BMW X1 oraz Mini. Klienci docenili ruch BMW, które zagospodarowało nieznany wówczas dla marki z Bawarii segment. Okazuje się, że "dwójka" jest jednym z lepiej sprzedających się minivanów, bijąc modele znane już od wielu lat.

Przeczytaj nasz test: BMW serii 2 Active Tourer 225i Sport Line

W Unii Europejskiej BMW dostarczyło we wrześniu ponad 77 tysięcy „dwójek” Active Tourer – taki wynik pozwolił uplasować się na trzecim miejscu, tuż za Volkswagenem Touranem oraz Citroenem C4 Picasso. Warto zwrócić uwagę, że z salonów częściej wyjeżdżano minivanem BMW niż Fordem C-Maxem, Mercedesem Klasy B czy Renault Scenic.

Sytuacja może jednak ulec zmianie dość szybko – segment minivanów traci swój udział w sprzedaży z roku na rok. Kierowcy preferują SUV-y nad typowe auta rodzinne. Co więcej, Scenic właśnie doczekał się nowej generacji, którą można już zamawiać u dealerów. Mimo wszystko, nie zmienia to faktu, że sukces BMW w tej klasie jest niemałym zaskoczeniem.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: