SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jakimi autami jeżdżą lekarze i prawnicy? Zdziwisz się!

Jakimi autami jeżdżą lekarze i prawnicy? Zdziwisz się!

23.06.2016, godz. 11:56
salon sprzedaży samochodów
salon sprzedaży samochodów foto: LeasePlan

Według społecznego stereotypu, zwykle z luksusowymi samochodami kojarzone są osoby wykształcone o wysokich zarobkach. Nic bardziej mylnego! Z danych dotyczących aut leasingowanych wybieranych przez dwie dobrze zarabiające, przykładowe grupy zawodowe - lekarzy i prawników - wynika, że najczęściej wybierane są popularne modele marek Opel i Hyundai.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Masterlease, Hyundai i Opel są najpopularniejszymi markami samochodowymi wśród lekarzy i prawników decydujących się na leasing.

- Przygotowując ranking przeanalizowaliśmy nasze dane sprzedażowe za 2015 rok. Sprawdziliśmy jakie marki oraz modele samochodów są najczęściej wybierane w leasingu przez prawników i lekarzy. Wśród przedstawicieli obydwu grup największą popularnością cieszyły się samochody produkowane przez Opla i Hyundaia. Co może być zaskakujące, na pierwszym miejscu, w obydwu grupach znalazły się pojazdy z segmentu C – wyjaśnia Mariusz Lech, Dyrektor Sieci Sprzedaży Masterlease.

.
Prawnik w Oplu Astra

Najczęściej wybieranym przez prawników w 2015 roku modelem był Opel Astra, który w wersjach IV i V był przedmiotem leasingu dla ponad 11% z nich. Na drugim miejscu z 7,5% zainteresowaniem uplasował się kompaktowy SUV oferowany przez Hyundaia – Tucson. Pierwszą trójkę zamknął z kolei jeden z najpopularniejszych modeli tego koreańskiego producenta, czyli i30. Najbardziej luksusowa propozycja Opla, czyli Insignia, zajęła 4. miejsce (6%). W pierwszej dziesiątce znalazły się również odpowiednio Hyundai ix35, Opel Mokka, Kia Sportage, Kia Cee'd, Volkswagen Passat i Hyundai i20.

Przeczytaj też: Pierwszy w Polsce salon aut poleasingowych

- Popularność wśród prawników akurat tych modeli samochodów nie jest dla nas zaskoczeniem, choć powszechnie ta grupa zawodowa kojarzona jest z autami segmentu D, a więc wyższej klasy. Tymczasem nasze doświadczenia potwierdzają, że prawnicy cenią sobie przede wszystkim uniwersalność pojazdu. Biorąc pod uwagę wysoki stopień mobilności wymagany w ich zawodzie i częste podróże, wybór najbardziej praktycznych modeli wydaje się najrozsądniejszy – dodaje Mariusz Lech.

.
Lekarz w Hyundaiu i30

Nieco inaczej prezentuje się pierwsza dziesiątka modeli najpopularniejszych wśród lekarzy. Zestawienie otwiera Hyundai i30, na leasing którego zdecydowało się prawie 11% medyków. Drugie miejsce zajął Opel Insignia, który był przedmiotem leasingu dla 6% z nich. Podium zamyka popularna wśród prawników Astra oraz miejski crossover Mokka. Zdecydowało się na nie niecałe 6% lekarzy. Na dalszych pozycjach uplasowały się Hyundai ix35, Kia Sportage, Hyundai Tucson, Hyundai i20, Opel Corsa E oraz Kia Sorento.

Zobacz: Sprawdź w internecie historię swojego ubezpieczenia OC

- Lekarze, podobnie jak prawnicy, stawiają przede wszystkim na użyteczność. Ponadto często po prostu nie chcą być kojarzeni z drogimi samochodami, ponieważ luksus może być nie najlepiej odbierany przez ich pacjentów. Obie grupy zawodowe doceniły przysługujące im w naszej firmie zminimalizowane procedury oraz brak opłat wstępnych – wskazuje Mariusz Lech.

Warto zwrócić uwagę na dość zaskakujący brak aut Skody w obydwu zestawieniach. Samochody naszego czeskiego sąsiada od lat zajmują czołowe miejsca w rankingach sprzedaży i popularności wśród Polaków. Tymczasem Skoda Octavia zajmuje dopiero 12. miejsce wśród prawników i 14. w przypadku lekarzy.

.

Najpopularniejsze samochody wśród prawników i lekarzy w 2015 r. dane: Masterlease
Lp. Prawnicy Lekarze
1. Opel Astra IV i V (11%) Hyundai i30 (10,8%)
2. Hyundai Tucson (7,5%) Opel Insignia (6%)
3. Hyundai i30 (6,4%) Opel Astra IV (5,8%)
4. Opel Insignia (6%) Opel Mokka (5,8%)
5. Hyundai i35x (3,3%) Hyundai i35x (4,7%)
6. Opel Mokka (3,1%) Kia Sportage (3,7%)
7. Kia Sportage (3%) Hyundai Tucson (3,6%)
8. Kia Cee`D (2%) Hyundai i20 (3,4%)
9. Volkswagen Passat (2%) Opel Corsa E (2,3%)
10. Hyundai i20 (2%) Kia Sorento (2%)
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: