SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jawa CZ350 ze słynnego napadu na bank w latach PRL na sprzedaż - WIDEO

Jawa CZ350 ze słynnego napadu na bank w latach PRL na sprzedaż - WIDEO

12.02.2015, godz. 14:15
Jawa CZ350 ze słynnego napadu na bank na sprzedaż
Jawa CZ350 foto: OLX

Stary motocykl warty sporą sumkę pieniędzy pojawił się na sprzedaż w internecie. Chodzi o jednoślad Jawa CZ350, który został wyceniony dokładnie na kwotę 19 500 zł. Co takiego ma w sobie ta maszyna, że kosztuje aż tak dużo? Chodzi o niesamowitą przeszłość!

Sprzedawany motocykl z 1985 roku o pojemności silnika wynoszącej 350 cm3, to Jawa CZ350 czechosłowackiej produkcji. Maszyna oferowana w komplecie z dwoma kaskami z epoki, zawiera ciekawą dokumentację. Chodzi dokładnie o dokumenty sądowe, milicyjne, policyjne i prokuratorskie, dotyczące słynnego napadu na bank w Otwocku z 1988 roku. Sprzedawana Jawa posłużyła dwóm rabusiom jako środek transportu.

Sprawdź też: Nowości na motocyklowy sezon 2015 na wystawie w Warszawie - WIDEO

Podczas słynnego rabunku skradziono kwotę 50 milionów ówczesnych złotych. Złodzieje okradli konwój Banku Spółdzielczego, który obsługiwany był przez kasjerkę i kierowcę poruszających się Fiatem 126p. Uzbrojeni bandyci postrzelili konwojentkę z pistoletu typu Mauser kaliber 6,35 mm. Uciekli na prezentowanej czerwonej Jawie, którą później porzucili nad rzeką Świder. Mimo wysiłku policji sprawców nigdy nie odnaleziono, a sprawa po 25 latach została umorzona.

Motocykl, który trafił do milicyjnego depozytu, dziś jest w rękach prywatnej osoby. Aktualny właściciel liczy sobie za Jawę ubraną w niesamowitą historię dokładnie 19 500 zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: