SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jechali na czołówkę z radiowozem! Nie uszło im na sucho - WIDEO

Jechali na czołówkę z radiowozem! Nie uszło im na sucho - WIDEO

16.09.2014, godz. 18:29
Niebezpieczne wyprzedzanie
Niebezpieczne wyprzedzanie foto: Policja

Dwóch kierowców Mazdy i Toyoty wykonało niebezpieczny manewr wyprzedzania kolumny pojazdów. Pech chciał, że wszystko nagrali funkcjonariusze drogówki, którzy musieli ratować się, przed czołowym zderzeniem, zjechaniem na pobocze.

Wszystko działo się na Pomorzu na Drodze Krajowej 22 gdzie służbę pełnili funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Nagle zza autokaru w kierunku nieoznakowanego radiowozu wyjechała Mazda, a tuż za nią Toyota. Już manewr wykonywany przez pierwszego kierowcę był niebezpieczny, ponieważ odległość między Mazdą a radiowozem była niewielka. Ale za Mazdą jechała jeszcze Toyota, która zmusiła prowadzącego funkcjonariusza do gwałtownego hamowania i zjechania na pobocze, celem uniknięcia tzw. czołówki.

Przeczytaj też: Robert N. pseudonim FROG z zarzutami! Spowodował bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym!

Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali obu kierowców. Kierujący Mazdą został ukarany mandatem, a kierującemu Toyotą funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia. Mężczyzna nie przyjął mandatu i sprawa trafi do sądu. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym grozi kara grzywny do 5 tys. złotych. Sąd może również orzec zakaz kierowania pojazdami na 3 lata.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: