SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jeden z najstarszych zachowanych Garbusów zostanie odbudowany przez Polaka!

Jeden z najstarszych zachowanych Garbusów zostanie odbudowany przez Polaka!

19.04.2016, godz. 15:53
KdF type 60 z 1942 roku
KdF type 60 z 1942 roku foto:

Volkswagen Garbus, a właściwie KdF Wagen typ 60 z 1942 roku, który trafił w ręce Polaka, to jeden z najstarszych zachowanych pojazdów tego typu na świecie. Pojazd zostanie przywrócony do perfekcyjnego stanu, a zadania tego podejmie się Jacek Krajewski.

Jacek Krajewski jest kolekcjonerem i miłośnik pojazdów zabytkowych. Jest ekspertem w restaurowaniu niemieckich aut z czasów II wojny światowej. Pasja przerodziła się w biznes i teraz Pan Jacek naprawia militarne Kuebelwageny i Schwimmwageny, a w międzyczasie zajmuje się wczesnymi "Garbusami". Oprócz przeprowadzania napraw i kompleksowych remontów, produkuje niektóre części do małych Volkswagenów. Jest jednym z największych specjalistów od dawnej niemieckiej motoryzacji w naszej części Europy.

Zobacz też: Uratowane wyścigowe Porsche 911 2.5 S/T

Widoczne auto niebawem trafi "na warsztat" w firmie Krajewskiego. Użytkowany przez ponad 70 lat pojazd przeszedł szereg modyfikacji, które miały sprawić, ze będzie bardziej nowoczesny. Z nowszych modeli dostał np. kierunkowskazy, przednie lampy i elementy wnętrza. Do tego rocznika nie pasuje też kierownica. Eksperci z warsztatu Pana Jacka będą musieli odwrócić proces unowocześniania "Garbusa".

Sprawdź: Przedwojenne Bugatti T40 w rękach Polaka - WIDEO

Auto trafiło do Polski z Czech, a tam najprawdopodobniej przyjechało z Austrii. Zdjęcia studyjne prezentowanego KdF Wagena wykonał Robert Brykała. Profil na Facebooku warsztatu, który zajmie się renowacją tego auta można znaleźć tutaj: (link).

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: