SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jednokołowy motocykl pobił rekord prędkości!

Jednokołowy motocykl pobił rekord prędkości!

19.09.2016, godz. 15:05
Jednokołowy motocykl The Warhorse
Motocykl "The Warhorse" foto: materiały prasowe

Kevin Scott wraz z grupą zapaleńców stworzył „Warhorse”, czyli jednokołowy motocykl, który pobił rekord prędkości znajdujący się w księdze Guinessa.

Trudno się dziwić, że jednokołowy motocykl nie zdobył popularności jak dwukołowi bracia. Nie jest zbyt praktyczny, a i jego obsługa nie należy do najłatwiejszych – konstrukcja waży ponad 100 kilogramów oraz nie wykazuje chęci do zmiany kierunku jazdy.

Pojawia się również kwestia balansu. Nie tylko trzeba kontrolować swoje przechylenie na prawo i lewo, ale i do przodu i do tyłu. Zdarza się bowiem, że mało wprawieni jeźdźcy zaczynają... kręcić się wewnątrz koła.

Zobacz też: Szokująca drogowa codzienność. Kompilacja wideo Polskie Drogi 55

Tym większe wrażenie robi wyczyn UK Monowheel Team, grupy składającej się z czterech osób, która skonstruowała rekordowy pojazd. Zespół zajmuje się budową niestandardowych środków transportu od 6 lat.

Za sterami „Warhorse” zasiadł Kevin Scott i na dystansie 402 metrów osiągnął średnią prędkość 98,4 kilometra na godzinę. Poprzedni rekord wynosił 91,7 kilometra na godzinę i został ustanowiony w 2001 roku.

Dla przypomnienia, dwukołowe Kawasaki H2R jest w stanie osiągnąć prędkość 400 kilometrów na godzinę.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: