SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jeep Cherokee i Grand Cherokee mają kłopoty: dwie akcje serwisowe

Jeep Cherokee i Grand Cherokee mają kłopoty: dwie akcje serwisowe

13.05.2015, godz. 17:23
Jeep Cherokee 2.0 Multijet 170 KM 4x4
Jeep Cherokee 2.0 Multijet 170 KM 4x4 foto: zdjęcia własne

FCA Poland poinformowało UOKiK o dwóch akcjach serwisowych: jednej związanej z modelem Cherokee, a drugiej z Grand Cherokee. W jednym przypadku sprawa dotyczy poduszek powietrznych, w drugim czujnika awarii kierunkowskazów.

Do UOKiK trafiło zawiadomienie o dwóch akcjach. Pierwsza dotyczy modelu Cherokee wyprodukowanego w latach 2014-2015 w Stanach Zjednoczonych. Może tam nastąpić przypadkowe odpalenie kurtyn i bocznych poduszek powietrznych, co w efekcie grozi spowodowaniem niebezpieczeństwa dla użytkowników.

Druga akcja serwisowa dotyczy modelu Grand Cherokee, również wyprodukowanego w 2014 w Stanach Zjednoczonych. Problem tkwi w systemie wykrywania awarii tylnych kierunkowskazów. Może on nie informować kierowcy o problemie przez co w skrajnych przypadkach możliwe jest doprowadzenie do kolizji, w związku z niedziałającymi sygnalizatorami zmiany pasa ruchu.

Kliknij: TEST Jeep Cherokee 2.0 Multijet 170 KM 4x4 Limited: nowa twarz Jeepa

Obie akcje biorą udział w europejskiej kampanii serwisowej. Łącznie na naprawy zostanie wezwanych ponad 236 000 samochodów. Polska część akcji obejmie 486 sztuk Jeepa Cherokee i 132 egzemplarze Jeepa Grand Cherokee. Właściciele wszystkich wadliwych egzemplarzy zostaną zaproszeni do Autoryzowanych Stacji Obsługi celem sprawdzenia i ewentualnej naprawy wadliwych elementów.

Poniżej przedstawiamy listy samochodów objętych akcją serwisową zgłoszoną przez FCA Poland.

>> Lista numerów VIN Jeepów Cherokee objętych akcją serwisową <<

>> Lista numerów VIN Jeepów Grand Cherokee objętych akcją serwisową <<

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: