SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jeep Grand Cherokee Hellcat oficjalnie zapowiedziany

Jeep Grand Cherokee Hellcat oficjalnie zapowiedziany

13.01.2016, godz. 15:34
Jeep
Jeep foto: Jeep

Szef Jeepa Mike Manley w czasie wywiadu udzielanego na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Detroit potwierdził, że do końca 2017 roku wprowadzi do sprzedaży Jeepa Grand Cherokee w wersji Hellcat. Szczegóły techniczne auta nie są jeszcze znane.

Ogromny sukces sprzedażowy Dodge Charger i Challenger w wersjach Hellcat sprawił, że koncern myśli nad powiększeniem rodziny najmocniejszych wersji swoich produktów. Plotki i spekulacje zostały rozwiane za sprawą wypowiedzi szefa Jeepa Mike’a Manleya, który powiedział, że nie tylko włoży do Jeepa Grand Cherokee silnik Hellcat, ale też wprowadzi to auto do seryjnej produkcji i sprzedaży do końca 2017 roku.

Zobacz też: TEST Jeep Grand Cherokee SRT & Dodge Challenger SRT8

Jeep do budowy najmocniejszego SUV-a wykorzysta silnik V8 o pojemności 6.2 litra, który w Dodge Charger i Challenger Hellcat ma 707 KM i aż 881 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Charger i Challenger z tym motorem rozpędzają się do pierwszej setki w 3,5 sekundy. Jeep będzie nieco większy i cięższy, jednak o trakcję będzie w nim walczył napęd 4x4.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: