SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jeep Renegade wybrany najlepszą terenówką roku

Jeep Renegade wybrany najlepszą terenówką roku

03.01.2016, godz. 11:34
Jeep Renegade
Jeep Renegade foto: Jeep

Jeep słynący z tworzenia prawdziwie terenowych samochodów z napędem 4x4, zdobył prestiżowy tytuł "Samochodu Terenowego Roku 2016". Nagroda ta przyznana została przez "4x4 Magazine" - brytyjskie czasopismo specjalizujące się w off-roadzie. Ocena została wystawiona po przeprowadzeniu testu wersji Trailhawk.

Jedno z najsłynniejszych na świecie czasopism specjalistycznych, przyznało Jeepowi Renegade tytuł najlepszej terenówki. Model ten w wielu krajach obszaru EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) jest już jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w swoim segmencie. Jury po poddaniu wersji Trailhawk testom na ekstremalnym torze terenowym, zbadało dogłębnie osiągi i parametry techniczne.

Zobacz: TEST Jeep Renegade 2.0 Multijet 4x4 Limited: pierwszy baby Jeep

Topowa wersja Renegade Trailhawk skupia w jednym produkcie to, co technologia terenowa sygnowana marką Jeep ma najlepszego do zaoferowania. Samochód ten wyposażony jest w mocny silnik 2.0 Multijet o mocy 170 KM połączony z 9-biegową, automatyczną skrzynią oraz systemem napędu na cztery koła Jeep Active Drive Low z przełożeniem pełzającym 20:1.

Skład sędziowski z "4x4 Magazine" nagrodził jednak całą gamę Renegade. Weług specjalistów Renegade to "jeden z najlepszych samochodów terenowych z napędem 4x4 wyprodukowanych w ciągu ostatnich pięciu lat". Ponadto, jury nagrodziło Jeepa Renegade tytułem najlepszego "SUV-a średniej wielkości poniżej 30.000 funtów".

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: