SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jest porozumienie w sprawie otwarcia bramek na A4 w Światowe Dni Młodzieży

Jest porozumienie w sprawie otwarcia bramek na A4 w Światowe Dni Młodzieży

11.07.2016, godz. 16:55
Autostrada
foto: Super Express

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podpisało porozumienie ze spółką koncesyjną Stalexport Autostrada Małopolska S.A. Na jego mocy operator autostrady A4 Katowice-Kraków zawiesi pobór opłat za przejazd autostradą w czasie Światowych Dni Młodzieży.

Umowa dotyczy także współpracy strony publicznej ze spółką koncesyjną Stalexport Autostrada Małopolska S.A. w obszarze wymieniany informacji o sytuacji w ruchu drogowym zarówno na autostradzie, jak i na innych drogach dojazdowych do Krakowa. W przypadku problemów z płynnością ruchu koncesjonariusz będzie reagował zawieszeniem poboru opłat za przejazd w wybranych kierunkach na jednym lub dwóch punktach poboru w tj. w Mysłowicach lub w Balicach.

Autostrada A4 to główna arteria drogowa łącząca Kraków z zachodnią częścią kraju. Porozumienie stworzyło możliwość elastycznego dostosowywania funkcjonowania placów poboru opłat do sytuacji na autostradzie A4 Katowice-Kraków i na innych trasach w czasie Światowych Dni Młodzieży.

Zobacz też: Wypuścił psy na autostradzie A2. Policja szuka świadków

Możliwość całkowitego zawieszenia poboru opłat za przejazd autostradą nie oznacza jednak, że szlabany będą podniesione przez cały okres trwania Światowych Dni Młodzieży – wyjaśnia Rafał Czechowski, rzecznik Stalexport Autostrada Małopolska SA.

Co ważne, koncesjonariusz nie uzyska rekompensaty za opłaty, których nie pobierze od kierowców. Symetrycznie, a Ministerstwo nie będzie wnosić roszczeń w związku z uszczupleniem wpływów do Skarbu Państwa. Na czas Światowych Dni Młodzieży zostanie wstrzymany remont nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków, dzięki czemu przywrócona zostanie zwykła organizacja ruchu.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: