SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jest szansa na czasowe wyrejestrowanie pojazdu!

Jest szansa na czasowe wyrejestrowanie pojazdu!

02.12.2016, godz. 12:45
ubezpieczenie OC
ubezpieczenie OC foto: zdjęcia własne

Pod koniec października sejm zajmował się propozycją nowelizacji ustawy dotyczącej ruchu drogowego. Jedną ze zmian miałaby być poprawka pozwalająca na tymczasowe wyrejestrowanie pojazdu.

Czasowe wyrejestrowanie pojazdu jest możliwe w przypadku samochodów zabytkowych (czyli starszych niż 40 lat), aut ciężarowych oraz autobusów. Taka opcja jednak bardzo przydałaby się właścicielom zabytków młodszych niż "czterdziestolatki", motocykli, czy osobom długo naprawiającym wyjątkowo uszkodzony pojazd.

Czy wiesz dlaczego płacimy więcej za ubezpieczenie OC?

Wniosek przedłożony przez posłów ugrupowania Kukiz’15 może liczyć na wsparcie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Problemem może być jednak resort finansów – to on opracował projekt mówiący o ubezpieczeniach obowiązkowych, a polisa OC do takich właśnie należy.

Nie można też uważać, że czasowe wyrejestrowanie pojazdu to same oszczędności – będzie trzeba ponieść koszty. Zapłacimy za decyzję o czasowym wycofaniu jak i za depozyt tablic rejestracyjnych oraz dowodu rejestracyjnego. Poza tym, właściciel takiego pojazdu jest zobowiązany do zapewnienia postoju auta poza drogą publiczną, strefą zamieszkania i strefą ruchu.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: