SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jeszcze drożej na autostradzie A4!

Jeszcze drożej na autostradzie A4!

30.12.2016, godz. 12:42
Autostrada A4, odcinek Kraków - Katowice
Autostrada A4, odcinek Kraków - Katowice foto: EAST NEWS

Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęło pismo od spółki Stalexport Autostrada Małopolska. Tym razem chodzi o podwyżki na odcinku Katowice – Kraków.

Spółka Stalexport chce, by kierowcy zapłacili więcej w punktach poboru opłat Mysłowice oraz Balice. Podwyżka ma dotknąć tylko pojazdy kategorii 2,3,4 oraz 5. To samochody dostawcze, auta poruszające się z przyczepą oraz TIR-y. „Osobówki” dalej będą płacić 10 złotych na każdej bramce.

Zobacz też: W przyszłym roku OC tylko droższe.

O ile więcej zapłacimy? Bazowa kwota wynosząca obecnie 26,5 złotego ma wzrosnąć aż do 30 złotych (pojazdy z grupy 4 i 5). Kategorie 2 i 3 objęte są bonifikatą w wysokości 10 złotych. Spółka chce oddzielnie zmienić wysokość tej ulgi od 1 marca przyszłego roku.

Stalexport Autostrada Małopolska odpowiada za jeden z trzech prywatnych odcinków autostrady w Polsce. Pozostałe odcinki to A1 Rusocin – Nowa Wieś (GTC) oraz A2 Konin – Świecko (Autostrady Wielkopolskie). Niedawno dowiedzieliśmy się, że wszystkie autostrady w naszym kraju mają być płatne. Niestety, wysokość opłat jest obecnie niewspółmiernie wysoka do stawek obowiązujących za granicą.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: