SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jeszcze szybsze ładowanie „elektryków” od Tesli

Jeszcze szybsze ładowanie „elektryków” od Tesli

28.12.2016, godz. 15:03
Tesla Supercharger
Tesla Supercharger foto: Tesla

Jedną z niewygód z jaką muszą radzić sobie właściciele samochodów elektrycznych jest długi czas ładowania pojazdu. W najbliższym czasie może się to zmienić – oczywiście za sprawą Tesli.

Obecnie, Superchargery (czyli ładowarki) Tesli są w stanie doładować baterię auta do 80% w 40 minut. Nie jest to problemem w domowym zaciszu, jednak jest sporą niedogodnością w długiej trasie. Urządzenia o mocy 150 kW nieco usprawniły podróż, ale to wciąż za mało. Przynajmniej po odczekaniu tego czasu można było cieszyć się zasięgiem 400 kilometrów, co jak na samochód elektryczny jest całkiem niezłym wynikiem.

Zobacz też: 60% wydajności baterii już po kilku latach użytkowania!

Elon Musk, właściciel Tesli, poinformował na Twitterze o planach wprowadzenia trzeciej generacji ładowarek, które to dysponują mocą nieco ponad 400 kW. Co to oznacza dla przeciętnego właściciela? Cóż, dzięki takim rozwiązaniom, uzupełnienie baterii będzie trwało tyle, co zatankowanie klasycznego auta.

Oczywiście ładowarki trafią najpierw na stacje benzynowe (ładowania?) w Stanach Zjednoczonych, a ich popularyzacja w Europie to tylko kwestia czasu. Tym bardziej, że Volkswagen, Ford, Mercedes oraz BMW pracują w pocie czoła nad rozwiniętą siecią urządzeń zapewniających 350 kW. Elon Musk, oczywiście na Twitterze, nazwał je „zabawkami”.

Nie możemy doczekać się kolejnych kroków motoryzacyjnych gigantów – przecież czym większa konkurencja, tym szybciej spopularyzowane zostaną samochody elektryczne.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: