SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jeszcze więcej mocy! Ford Focus RS500 w przygotowaniu

Jeszcze więcej mocy! Ford Focus RS500 w przygotowaniu

16.08.2016, godz. 16:48
2016 Ford Focus RS 2.3 EcoBoost
2016 Ford Focus RS 2.3 EcoBoost foto: zdjęcia własne

Już niebawem Ford podejmie się budowy najmocniejszego hot-hatcha w swojej klasie. Najnowszy Focus RS500 jest już w fazie testów i będzie posiadał silnik o mocy około 400 KM. Auto posiadające charakterystyczne wloty na masce zostało przyłapane podczas badań.

Jak donosi magazyn "Autocar", podobnie jak w poprzednim modelu RS500 ilość egzemplarzy wprowadzonych na rynek ma zostać ograniczona do 500 sztuk. Pod maskę trafi jednostka napędowa 2.3 EcoBoost dodatkowo wzmocniona i podkręcona. Mówi się, że jej moc będzie wynosić równe 400 KM. Taka moc ma wystarczyć, aby zostawić w pokonanym polu Mercedesa-AMG A45 oraz Audi RS3.

Przeczytaj: TEST nowy Ford Focus RS 2.3 EcoBoost: drogowy chuligan

Podobnie jak w standardowej wersji RS odmiana RS500 będzie posiadała napęd AWD z zaawansowanym systemem Torque Vectoring Control oraz aktywnym mechanizmem różnicowym tylnej osi. Istnieje szansa, że przednia oś dostanie elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Niewiadomą pozostaje rodzaj przekładni. Bardziej prawdopodobny jest 6-biegowy manual, ale nowy 2-sprzęgłowy automat także jest brany pod uwagę.

Więcej szczegółów poznamy już wkrótce.

autor: Paweł Kaczor zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: