SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Justn Bieber DOSTAŁ na 18-tkę NOWE AUTO - to Fisker Karma - ZDJĘCIA

Justn Bieber DOSTAŁ na 18-tkę NOWE AUTO - to Fisker Karma - ZDJĘCIA

05.03.2012, godz. 15:07
Justin Bieber
Justin Bieber uwielbia luksusowe bryki. W swoim garażu posiada już kilka niezwykłych aut. teraz do jego kolekcji dołączył ekologiczny Fisker Karma. Jego wartość w przeliczeniu na złotówki to ponad 300 tys. zł. foto: EAST NEWS

Kanadyjski gwiazdor muzyki Justin Bieber otrzymał niesamowity prezent na swoje 18-te urodziny. Wokalista dostał od swojego zawodowego opiekuna nowy, luksusowy samochód. Auto to hybrydowy Fisker Karma dysponujący mocą wynoszącą ponad 400 koni mechanicznych.

Justin Bieber uwielbia luksusowe bryki. W swoim garażu posiada już kilka niezwykłych aut. teraz do jego kolekcji dołączył ekologiczny Fisker Karma. Jego wartość w przeliczeniu na złotówki to ponad 300 tys. zł.

Drogie cacko to prezent jaki Bieber dostał od swojego menadżera, Scootera Brauna. Wręczenie sportowej maszyny odbyło się przy obecności kamer. Muzyk dostał prezent podczas nagrania programu telewizyjnego "Ellen DeGeneres Show".

Fisker Karma to hybrydowa, czterodrzwiowa, sportowa limuzyna produkcji amerykańskiej. Auto po raz pierwszy zostało przedstawione w lutym 2008 roku podczas North American International Auto Show w Detroit. Pojazd został wyposażony w 2 silniki elektryczne oraz silnik spalinowy, napędzający prądnicę elektryczną. Ciekawostką są zintegrowane z konstrukcją dachu baterie słoneczne.

Fisker Karma - dane techniczne:

2 x silnik elektryczny o mocy 150 kW. Łączna maksymalna moc: 408 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 1330 Nm. Napęd na oś tylną.

Silnik spalinowy produkcji General Motors, napędza wyłącznie prądnicę, nie ma mechanicznego połączenia z układem przeniesienia napędu: Ecotec 2.0 turbo, moc 260 KM.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 6 sekund. Prędkość maksymalna wynosi 230 km/h.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: