SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news To już koniec Toru Żerań!

To już koniec Toru Żerań!

22.05.2017, godz. 10:31
Volkswagen Golf GTI Clubsport vs. Seat Leon Cupra 290
Volkswagen Golf GTI Clubsport vs. Seat Leon Cupra 290 foto: SuperAuto24.pl

Jedna z ikon polskiej motoryzacji, miejsce testów Fiata 125p i nieliczny obiekt do uprawiania sportów motorowych właśnie przestał istnieć. Na teren toru wjechały już buldożery, a lada chwila ruszą prace nad nowym osiedlem mieszkaniowym.

Obiekt należący do Fabryki Samochodów Osobowych jest jedną z ikon Warszawy. Od 2011 roku należy on do spółki o nazwie Mennica Polska. Plany zakładały stworzenie tam luksusowego osiedla mieszkaniowego, jednak rozpoczęcie prac przeciągało się w czasie.

Od pewnego czasu organizowano tam imprezy sportowe pod szyldem Warsaw Night Racing. Mennica wynajęła teren innej spółce, ta z kolei udostępniła za odpowiednią opłatą teren pod wydarzenia związane z motorsportem.

Zobacz nasz test hothatchy na torze Żerań

Przedstawiciele Mennicy z kolei twierdzą, że ich teren był bezprawnie wykorzystywany do celów zarobkowych. Teren zabezpieczono, a maszyny budowlane rozpoczęły zrywanie asfaltu.

To kolejny obiekt zlikwidowany na cele mieszkaniowe. Podobny los spotkał Tor Lublin, który został zrównany z ziemią w 2009 roku. Choć lokalne władze zapewniały, że zaproponują alternatywne miejsce do prób sportowych, do dzisiaj nie podjęto żadnych działań w tym kierunku. W przypadku Toru Żerań alternatywy po prostu nie ma.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: