SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Już nie "zatankujesz" Tesli za darmo!

Już nie "zatankujesz" Tesli za darmo!

08.11.2016, godz. 11:19
Tesla Supercharger
Tesla Supercharger foto: Tesla

Tesla kończy z darmowym udostępnianiem swoich ultraszybkich ładowarek dla kierowców elektrycznych pojazdów. Krok związany jest z inwestycjami w infrastrukturę dla nadchodzącego modelu 3.

Dotychczas kierowcy Tesli mogli poruszać się swoimi pojazdami za darmo, przynajmniej jeśli korzystali z ładowarek instalowanych w różnych miejscach przez producenta. Nowi klienci, którzy zamówią auto po 31 grudnia (lub odbiorą swojego wymarzonego elektryka po 1 kwietnia), będą musieli liczyć się z ograniczeniami.

Zobacz też: Tesla S lepsza niż BMW 7 i Mercedes klasy S!

Nowe Tesle otrzymają darmowe 1000 mil (czyli około 1600 kilometrów) rocznie. Później właściciele będą musieli zapłacić za "tankowanie", co ma w teorii kosztować mniej niż bak paliwa do zwykłego auta.

Firma twierdzi, że ładowarki nigdy nie będą wykorzystywane jako źródło zysku. Zmiany spowodowane są inwestycjami polegającymi na rozszerzeniu sieci tzw. Superchargerów. Kolejny model Tesli który okazał się hitem – ukryty pod nazwą 3 – wymaga zapewnienia klientom wystarczającej ilości miejsc do doładowania.

Tesla ma 734 punkty ładowania i 4605 ładowarek na całym świecie. Zapewniają one pełny zasięg pojazdu w 30 minut.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: