Kajetan Kajetanowicz, rajdy,

Autor: materiały prasowe Kajetan Kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz Rajdowym Mistrzem Europy! Obronił tytuł!

2016-09-19 11:30

Kajetan Kajetanowicz wraz z pilotem Jarosławem Baranem, obronił tytuł Rajdowego Mistrza Europy. Zwycięstwo w rajdzie Lipawy pozwoliło załodze na wybicie się na czele klasyfikacji generalnej jeszcze przed końcem sezonu.

Kajetan Kajetanowicz pilotowany przez Jarosława Barana, ścigający się w barwach Lotos Rally Team, ponownie okazał się najszybszym kierowcą na Starym Kontynencie. Ekipa zdobyła tytuł za sterami Forda Fiesty R5 przygotowanej przez M-Sport.

W każdym z poprzednich siedmiu rajdów załoga zdobywała punkty w klasyfikacji. Na 103 odcinki specjalne Kajetanowicz i Baran pokonali najszybciej aż 29 z nich, a aż 71 z nich ukończyli w pierwszej trójce.

Na Łotwie, podczas rajdu Lipawy, załoga zajęła czwarte miejsce, lecz to wystarczyło, by zgarnąć tytuł. Alexey Lukyanuk, drugi zawodnik w klasyfikacji generalnej, traci do Kajetanowicza 61 punktów. W ostatniej rundzie mającej miejsce na Cyprze można zdobyć już tylko 39 punktów.

Kierowcy będą ścigać się na Cyprze na początku października.