SuperAuto moto news Kajetan Kajetanowicz wygrał pierwszą eliminację Mistrzostw Europy!

Kajetan Kajetanowicz wygrał pierwszą eliminację Mistrzostw Europy!

07.01.2015, godz. 11:18
Zwycięstwo Kajetanowicza w Rajdzie Janner
Zwycięstwo Kajetanowicza w Rajdzie Janner foto: Materiały Prasowe/Kajto.pl

Całkowitą dominacją zakończył się udział w pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC) załogi Kajetan Kajetanowicz/Jarek Baran. Na 18 rajdowych odcinków specjalnych Rajdu Janner, polska załoga wygrała 17, zwyciężając w całej imprezie z ogromną przewagą.

Swoją moc Polacy pokazali już na odcinku kwalifikacyjnym, który również padł ich łupem. Potem zaczął się marsz ku zdecydowanemu zwycięstwu. Na pokrytej lodem i śniegiem trasie rajdu najważniejsze okazało się doświadczenie i opanowanie, które pozwoliło Kajetanowiczowi i Baranowi wygrać 17 z 18 prób. Nad drugą załogą w rajdzie na mecie osiągnęli ponad 7-minutową przewagę co jest przepaścią.

Zobacz też: Spalone auto Adama Małysza! Rajd Dakar 2015 zakończył się dla polskiego kierowcy

W historii Rajdowych Mistrzostw Świata dawno nie zdarzyła się eliminacja w której jeden kierowca nie wygrał więcej niż 9 odcinków z rzędu i 14 prób w całym rajdzie. Dla polskiego kierowcy to było czwarte zwycięstwo we wszystkich startach Mistrzostw Świata.

Tak zwycięzcy rajdu skomentowali swój sukces:

Kajetan Kajetanowicz: "Zwycięstwo w rundzie mistrzostw Europy to niesamowite uczucie. Muszę przyznać, że przez cały ostatni oes myślałem już właśnie o tym, jak pięknie będzie na mecie. To fantastyczne, że jesteśmy tutaj, wygraliśmy ten rajd i tak dużo odcinków specjalnych (...). Każdy rajd zaliczany do mistrzostw Europy jest zupełnie inny. Tutaj mieliśmy znakomity feeling. Wszystko działało perfekcyjnie. Każdy element "układanki" był na właściwym miejscu. To też świadczy o tym, że byliśmy doskonale przygotowani do tego rajdu."

Jarek Baran: "Byliśmy naprawdę dobrze przygotowani i przez dwa dni mieliśmy dobre tempo. Doświadczenie z ubiegłych lat zawsze pomaga, ale z uwagi na warunki tegoroczny Janner, to zdecydowanie inny rajd niż w poprzednim roku. Zwycięstwo z taką przewagą zawsze cieszy ale, to dopiero początek mistrzostw."

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: