SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Kamery drogowe nowym batem na piratów! Urządzenia staną w Markach, Jabłonnie, Mrokowie i Ruściu

Kamery drogowe nowym batem na piratów! Urządzenia staną w Markach, Jabłonnie, Mrokowie i Ruściu

31.03.2014, godz. 22:47
Kamery batem na piratów
Na podstawie nagrania kierowcy będą otrzymywać mandat w wysokości od 300 do 500 zł i 6 punktów karnych. foto: Super Express

Inspekcja Transportu Drogowego będzie walczyć z kierowcami monitoringiem! W czterech punktach w okolicach Warszawy zostaną zamontowane kamery rejestrujące auta wjeżdżające na skrzyżowania na czerwonym świetle. Na podstawie nagrań będą wystawiane mandaty.

- Kamery będą rejestrowały tylko wjazdy na czerwonym świetle. Wykonają też dwa zdjęcia: w momencie wjazdu na skrzyżowanie i podczas jego opuszczania. Ale kamera nie będzie mierzyć prędkości - mówi Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym ITD.

Urządzenia mają stanąć w Markach przy skrzyżowaniu krajowej "8" z ulicą Wspólną, w Jabłonnie na skrzyżowaniu trasy 61 z Modlińską i Brzozową, w Mrokowie w gminie Lesznowola u zbiegu "7" i ulicy Rejonowej oraz w Ruścu pod Nadarzynem, gdzie "8" krzyżuje się ze Szkolną i Starowiejską. Pod koniec roku na masztach sygnalizacji świetlnej w tych punktach drogowcy zaczną instalować kamery. Montaż ma się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Przeczytaj: Jak nie zapłacić mandatu z fotoradaru straży miejskiej

Dlaczego akurat tam pojawią się rejestratory ITD? - To miejsca, które wytypowaliśmy przy wsparciu Politechniki Gdańskiej i Politechniki Krakowskiej. Dochodziło tam do największej liczby wypadków, spowodowanych głównie właśnie przez przejazd na czerwonym świetle - mówi Łukasz Majchrzak. - Sporo jest takich niebezpiecznych skrzyżowań - ocenia Patryk Dźwigalski (29 l.), kierowca z Legionowa. - W Jabłonnie też jest ten problem, że część kierowców wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym i wielokrotnie widziałem tu takie wypadki. Według mnie taka kamera może tu pomóc. Sam jednak nie boję się mandatu, bo staram się jeździć przepisowo - mówi.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: