SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Kancelaria Sejmu kupuje nowe LIMUZYNY dla POSŁÓW

Kancelaria Sejmu kupuje nowe LIMUZYNY dla POSŁÓW

27.11.2012, godz. 12:10
Ewa Kopacz jest wożona limuzyną Audi A8
foto:

Dziennik "FAKT" donosi, że po wielu narzekaniach i skargach posłów wreszcie dopięli oni swego. Kancelaria Sejmu zakupi dla nich nowe limuzyny. Gazeta pisze, że jazdę na koszt podatnika tak bardzo przypadła im do gustu, że do jazdy służbowymi samochodami ustawiają się ogromne kolejki!

Koszty utrzymania sejmowej floty samochodów są niebagatelne. 60 samochodów i 51 kierowców, których utrzymuje na etatach Sejm, kosztują co miesiąc około 80 tysięcy złotych! Posłowie jednak cały czas chcą więcej, a kierowcy nie nadążają już z kursami.

Poseł PO Tomasz Głogowski uważa, że wszystkiemu winne jest złe zarządzanie. - Jest teraz tak, że niektórzy wicemarszałkowie mają po dwóch kierowców do dyspozycji. Możliwość skorzystania z floty pojazdów przez posłów rzeczywiście pogarsza się – narzeka Głogowski.

Kancelaria sejmu znalazła już rozwiązanie problemu. W przyszłym roku zakupi trzy kolejne limuzyny, które mają rozładować natłok chętnych na darmowe kursy. Co na to podatnicy, którzy za owe limuzyny zapłacą z własnej kieszeni?

Czytaj więcej: SEJM planuje zakup 460 TELEFONÓW dla POSŁÓW

autor: Marcin Młynarczyk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: