SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Karambol w Kowiesach na trasie S8. Chaos wśród dyspozytorów pogotowia! - NAGRANIE

Karambol w Kowiesach na trasie S8. Chaos wśród dyspozytorów pogotowia! - NAGRANIE

07.05.2014, godz. 13:05
Masakra pod Łodzią
Wraki samochodów na kilkanaście godzin zablokowały drogę foto: Super Express

Wielki chaos panował wśród dyspozytorów pogotowia podczas akcji ratunkowej po karambolu na trasie S8. Operatorzy z Łodzi, Grodziska Mazowieckiego i Rawy Mazowieckiej nie potrafili ocenić sytuacji, zmieniali decyzje, odwoływali karetki, by za chwilę ponownie poprosić o ich przyjazd.

W miejscowości Kowiesy nocą z soboty na niedziele (4-5 maja), zderzyło się jedenaście aut osobowych i dwie ciężarówki. Samochody we mgle wpadały na siebie, odbijały, przebijały barierki ochronne.

W wypadku zginęły trzy osoby podróżujące osobowym Subaru (obywatele Czech). To 35-letni mężczyzna, 37-letnia kobieta i 2-letnie dziecko. 25 osób wymagało pomocy lekarskiej. 9 najciężej rannych, w tym 4 dzieci, trafiło do szpitali w Skierniewicach, Łodzi, Zgierzu i Rawie Mazowieckiej.

Przeczytaj też: Najtragiczniejsze wypadki drogowe majówki 2014

Okazuje się, że akcja ratunkowa na S8 była źle zorganizowana. Udowadniają to nagrania z rejestratora rozmów. Przyczyny karambolu ustala teraz policja. Śledztwo może potrwać nawet kilka miesięcy, bo trudno dokładnie odtworzyć przebieg wydarzeń.

Posłuchaj nagrania dyspozytorów

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: