SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Każde nowe Volvo będzie dostępne jako elektryk!

Każde nowe Volvo będzie dostępne jako elektryk!

06.07.2017, godz. 12:57
Volvo S90 D4 Inscription & Volvo V90 D5 AWD Inscription
Volvo S90 D4 Inscription & Volvo V90 D5 AWD Inscription foto: SuperAuto24.pl

Zastrzyk finansowy od Geely nie tylko pomógł Volvo stworzyć niezwykle pociągające samochody, ale i rozpocząć prace nad alternatywnymi źródłami napędu. Jak donosi producent, od 2019 roku każdy nowy model będzie oferowany w wersji elektrycznej.

Szwedzi planują wypuścić na rynek pięć elektrycznych samochodów, z czego pierwszy z nich wyjedzie na drogi już w 2019 roku. Dwa z nich mają należeć do Polestara – komórki odpowiedzialnej za tworzenie aut sportowych. Już wcześniej było wiadomo, że pojawiły się plany skonstruowania konkurenta dla BMW M5, jednak opierającego się w większym stopniu na napędzie elektrycznym.

Pisaliśmy o: Druga generacja Volvo XC60 już na polskich drogach

Oczywiście nie oznacza to, że Volvo przerzuci się całkowicie na elektryki. Klienci będą mieli wybór – wyjechać z salonu hybrydą opartą na instalacji 48V lub też całkowicie ekologicznym samochodem. Wszystko po to, by osiągnąć cel miliona sprzedanych elektryków do 2025 roku.

Volvo już teraz oferuje nowe modele z rodziny S90/V90/XC90 oraz nowe XC60 w wydaniu hybrydowym (o oznaczeniu T8), które mają ponad 400 koni mechanicznych. Co więcej, firma poinformowała wcześniej, że rezygnuje z rozwoju motorów wysokoprężnych. Obecnie stosowane rozwiązania będą utrzymywane przy życiu jeszcze przez kilka lat.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: