SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Kierowca Hondy, który staranował ludzi na Monciaku w Sopocie, jest niepoczytalny!

Kierowca Hondy, który staranował ludzi na Monciaku w Sopocie, jest niepoczytalny!

05.08.2014, godz. 14:24
Szaleniec z Hondy Civic
foto:

Szaleniec, który potrącił ponad 20 osób podczas rajdu po deptaku i molo w Sopocie, został przebadany przez biegłych psychiatrów. Eksperci uznali, że mężczyzna jest niepoczytalny i nie miał świadomości, co robi, rozjeżdżając przechodniów. Bardzo prawdopodobne, że śledztwo zostanie umorzone!

Jak podaje RMF FM, 32-latek był badany przez dwóch psychiatrów, którzy odwiedzili mężczyznę w areszcie. Ekspertom wystarczyła jednodniowa obserwacja, aby móc wydać opinię o stanie psychicznym kierowcy, który potrącił z premedytacją przeszło 20 osób.

"Biegli w ekspertyzie stwierdzili, że podejrzany w chwili popełnienia czynu miał całkowicie zniesioną zdolność do rozumienia znaczenia tego czynu jak i pokierowania swoim postępowaniem, a więc był niepoczytalny. Spowodowała to choroba. Biegli zdiagnozowali u mężczyzny konkretną chorobę psychiczną. Oczywiście nie możemy przekazać informacji dotyczącej rodzaju tej choroby" - powiedziała w rozmowie dla RMF FM Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Przeczytaj też: Kim jest szaleniec z Hondy Civic, który potrącił ludzi w Sopocie? Mamy informacje

Obecnie biegli czekają na wyniki badań krwi mężczyzny pod kątem obecności silnych leków stosowanych w leczeniu psychiatrycznym. Ekspertyza wydana przez psychiatrów oznacza jednak, że najprawdopodobniej postępowanie zostanie umorzone, a Michał L. uniknie jakiejkolwiek kary.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: