SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Kierowca oszust dostał ponad tysiąc mandatów w ciągu jednego roku

Kierowca oszust dostał ponad tysiąc mandatów w ciągu jednego roku

24.02.2016, godz. 13:33
mandat
foto: dreamstime

Dokładnie 1063 mandaty karne na łączną kwotę 66 tysięcy euro dostał w ciągu jednego roku dostał pewien włoski kierowca. Rekordzista zawodowo jest urzędnikiem państwowym z Rzymu, a prywatnie oszustem, który utrudnia pracę innym urzędnikom.

Kierownicze stanowisko w państwowym urzędzie nie uchroniło włoskiego kierowcy przed ponad tysiącem mandatów na łączną kwotę 66 tysięcy euro. Oszut używał trzech samochodów na zmianę. Jeden z nich był zarejestrowany na jego zmarłą żonę, a inny na zmarłą matkę. Jak doniósł dziennik "II Messaggero", oszust miał kilka różnych adresów, co znacznie utrudniło jego odnalezienie.

Zobacz też: Policja zatrzymała już ponad 23 tysiące praw jazdy

Niesforny kierowca popełniał średnio trzy wykroczenia dziennie. Notorycznie łamał przepisy wjeżdżając bez zezwolenia do strefy zakazu ruchu w centrum Rzymu (912 razy w 2015 roku), parkował auta w miejscach, gdzie postój jest zakazany, a także przekraczał predkość.

Gdy strażnicy miejscy z Rzymu odkryli, że za ogromną liczbą naruszeń przepisów stoi jedna osoba, postanowili odnaleźć 66-letniego kierowcę i wręczyć mu spory plik mandatów. Oprócz 66 tysięcy euro, które kierowca winien jest straży miejskiej, zostanie on postawiony przed sądem i odpowie za oszustwo.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: