SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Kierowcy doceniają hybrydy. Mitsubishi sprzedało ponad 100 tys. Outlanderów PHEV

Kierowcy doceniają hybrydy. Mitsubishi sprzedało ponad 100 tys. Outlanderów PHEV

24.05.2016, godz. 11:26
Mitsubishi Outlander PHEV
Mitsubishi Outlander PHEV foto: Mitsubishi

Od momentu debiutu rynkowego w 2012 roku, firma Mitsubishi Motors Corporation sprzedała na całym świecie ponad 100 tys. egzemplarzy modelu Outlander PHEV. Ten pierwszy na świecie hybrydowy SUV z elektrycznym napędem na 4 koła cieszy się obecnie statusem światowego bestsellera wśród samochodów elektrycznych z zasilaniem zewnętrznym PHEV (plug in electric vehicle).

Do tej pory na całym świecie sprzedano dokładnie 101 533 sztuk Mitsubishi Outlander PHEV. W krajach Europy najwięcej bo aż 21 052 aut sprzedało się w Wielkiej Brytanii (w pozostałych państwach Europy łącznie sprzedano 44 477 sztuk). Dla porównania w Japonii auto znalazło na siebie już 33 730 nabywców.

Przeczytaj: TEST Mitsubishi Outlander 2.2 DID 6AT 4WD Intense Plus

O dużej popularności Outlandera PHEV świadczy fakt, iż jest to wydajny paliwowo i ekologicznie samochód, który oferuje możliwość dotarcia niemal w każde miejsce dzięki napędowi na cztery koła. Całkowity zasięg w trybie hybrydowym wynosi 865 km, natomiast zasięg w zeroemisyjnym trybie elektrycznym to 51 km.

Poza oficjalnym średnim zużyciem paliwa wynoszącym 1.8 l/100 km, Outlander PHEV może również pochwalić się bardzo niską emisją CO2 na poziomie 42 gramów na kilometr.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: