SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Kierowcy nie chcą autostrad przez viaTOLL!

Kierowcy nie chcą autostrad przez viaTOLL!

17.09.2013, godz. 14:14
Autostrada A4 Szarów Tarnów
foto:

Choć w Polsce powstaje coraz więcej szybkich tras, kierowcy coraz mniej chętnie z nich korzystają. To zadziwiające, bo zdawałoby się, że piękne, równe, bezpieczne dwupasmówki to marzenie każdego kierowcy. Szczególnie dotyczy to kierowców ciężarówek i systemu viaTOLL.

W Polsce ponad 2 tys. km tras ekspresowych i autostrad objętych jest elektronicznym systemem naliczania opłaty za przejazd ciężarówek, tzw. viaTOLL. System ten zastąpił winiety. Do końca roku, jeszcze około 500 km dróg zostanie podpiętych do tego systemu – informuje Puls Biznesu.

>>> Zapłacą milion zł odszkodowania za dziurę w drodze! <<<

Kierowcy ciężarówek oraz firmy przewozowe nie są zachwyceni takim obrotem sprawy, bo oznacza to duże koszty przejazdu. Resort transportu przewiduje, że przewozy ciężarowe spadną na tych trasach o ponad połowę.

I nic dziwnego, bo nowy system jest kilkakrotnie droższy od starych winietek. Opłaca się jedynie firmom i kierowcom, którzy nie korzystają z płatnych dróg, których w niektórych regionach po prostu nie ma. I choć resort transportu jest przekonany, że ucieczka ciężarówek z płatnych tras będzie krótkotrwała, nie ulega wątpliwości, że ruch ciężarowy skieruje się na drogi lokalne.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: