SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Kodiaq, Micra, Swift i Coutryman rozbite przez NCAP

Kodiaq, Micra, Swift i Coutryman rozbite przez NCAP

01.06.2017, godz. 11:31
Skoda Kodiaq na testach NCAP
Skoda Kodiaq na testach NCAP foto: Euro NCAP

Cztery gorące nowości – Skoda Kodiaq, Nissan Micra, Suzuki Swift oraz Mini Countryman trafiły do ośrodka NCAP. Auta zostały rozbite, a instytucja podzieliła się informacjami na temat poziomu bezpieczeństwa tych pojazdów. Wyniki zależą od... wersji wyposażenia!

Zarówno Skoda Kodiaq jak i Mini Countryman uzyskały notę pięciu gwiazdek w każdej wersji wyposażenia. Na ocenę składa się nie tylko bezpieczeństwo zapewniane pasażerom w razie wypadku, lecz również zachowanie auta przy kolizji z pieszym oraz poziom systemów bezpieczeństwa. Kodiaq i Mini same potrafią zauważyć przeszkody i zahamować, lecz ten ostatni dostrzeże przechodniów dopiero po dokupieniu odpowiedniego pakietu.

Pisaliśmy o: TEST Skoda Kodiaq 1.4 TSI 150 KM 4x4 Style: poziom wyżej

Dlatego Euro NCAP testuje dwie wersje wyposażenia aut – bazową i ze wszystkimi opcjami na pokładzie. Stąd też dwie oceny dla Nissana Micry i Suzuki Swifta.

Miejskie maluchy w swoich wysoko wyposażonych wersjach otrzymały najwyższy wynik. Gdybyśmy jednak decydowali się na najtańsze egzemplarze, warto pamiętać, że brak niektórych systemów bezpieczeństwa (np. asystenta utrzymania pasa czy gwałtownego hamowania) obniża oceny NCAP. W takiej sytuacji Nissan Micra został oceniony na cztery gwiazdki, Suzuki Swift na trzy.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: