SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Koenigsegg Agera R rozbity przez pijanego Chińczyka

Koenigsegg Agera R rozbity przez pijanego Chińczyka

01.12.2015, godz. 14:07
Koenigsegg Agera R rozbity w Chinach
Koenigsegg Agera R rozbity w Chinach foto: EAST NEWS

Koenigsegg, czyli szwedzka manufaktura budująca supersamochody o dopracowanej aerodynamice i ogromnej mocy, może dopisać do listy roztrzaskanych aut własnej produkcji rzadki model Agera R. Jeden z kilku zbudowanych dotąd egzemplarzy warty ponad 4 miliony dolarów został rozbity.

Do wypadku drogocennego egzotycznego auta doszło w mieście Chongqing w Chinach. Za kierownicą siedział 26-latek, który na dodatek prowadził pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło podobno z powodu kontaktu z innym pojazdem, co w konsekwencji doprowadziło do uderzenia superauta w przydrożną barierę.

Zobacz: Koenigsegg One:1 z kolejnym rekordem toru wyścigowego

Koenigsegg Agera R posiada zamontowany centralnie silnik 5.0 V8 z dwiema turbosprężarkami, rozwijający moc 1115 KM. Waga pojazdu wynosi 1435 kg. Auto zostało znakomicie wyważone, bowiem jego stosunek rozkładu masy między osie wynosi 44:56. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa ok 2,9 s, a prędkość maksymalna to 420 km/h. Auto dzięki przyspieszeniu od 0 do 300 km/h osiągniętym w czasie 14,53 s, trafiło do Księgi Guinessa.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: