SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Koenigsegg CCR wjechał w tłum - 15 osób rannych - WIDEO

Koenigsegg CCR wjechał w tłum - 15 osób rannych - WIDEO

01.07.2013, godz. 01:14
Gran Turismo Polonia 2013 - samochód wjechał w tłum ludzi
foto:

Miłe niedzielne popołudnie zmieniło się dla niektórych widzów Gran Turismo Polonia 2013 w Poznaniu w tragedię. Jeden z kierowców stracił panowanie nad swoim superpojazdem i wjechał w tłum. Rannych zostało 15 osób, w tym 4 z nich ciężko.

Gran Turismo Polonia w Poznaniu to wspaniałe widowisko. Przejazd luksusowych aut wyścigowych ulicami miasta, wzbudził w niedzielę 30 czerwca wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców stolicy Wielkopolski, którzy tłumnie odwiedzili w niedzielę miejską trasę przejazdu samochodów. Niestety, dla grupy 15 osób pokaz skończył się tragedią.

>>> SOPOT: Wypadek Lamborghini Gallardo - WIDEO

Do wypadku doszło o godzinie 15:55 na ul. Hlonda. W pewnym momencie kierowca Koenigsegga CCR stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w tłum ludzi. Kierowcą żółtego wyścigowego supersamochodu był obywatel Norwegii. Potrącił 15 osób, które trafiły do szpitala. 4 z nich są ciężko ranne, a 2 to dzieci. Świadkowie twierdzą, że kierowca chciał wprowadzić auto w widowiskowy poślizg, przez co stracił nad nim panowanie. Policjanci przesłuchali mężczyznę i sprawdzili go alkomatem - był trzeźwy.

WIDEO - wypadek na Gran Turismo Polonia 2013

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: