SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Koenigsegg Regera szybszy niż Bugatti Chiron

Koenigsegg Regera szybszy niż Bugatti Chiron

02.03.2016, godz. 14:18
Koenigsegg Regera
Koenigsegg Regera foto: Koenigsegg

Produkcyjna wersja Regery została zaprezentowana rok po premierze konceptu. Pierwsze egzemplarze auta niebawem będą dostarczone do klientów. Koenigsegg Regera do 300 km/h przyspiesza w 10,9 sekundy. To o 2,7 sekundy szybciej niż Bugatti Chiron.

Koenigsegg Regera to kolejny produkt szwedzkiego producenta, który osiągami przewyższa możliwości topowych aut wielkich koncernów. Gotowe do jazdy auto w wersji produkcyjnej waży 1590 kilogramów. Bez płynów (oleju, płynu chłodniczego i paliwa) jego masa to 1470 kg.

Zobacz: Koenigsegga Agera R pędzi ponad 330 km/h na publicznej drodze

Dzięki zastosowanym nowatorskim technologiom auto od 0 do 300 km/h przyspiesza w 10,9 sekundy, to o 2,7 sekundy szybciej niż Bugatti Chiron. Napęd Regenry generuje ponad 1500 KM i około 2000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu po 2,8 sekundy od zatrzymanego startu, a jeśli przytrzymamy pedał przyspieszenia w podłodze przez 6,6 sekundy, to prędkościomierz Regery pokaże 200 km/h.

Producent podał także, że przyspieszenie od 0 do 400 km/h trwa nie więcej niż 20 sekund, a 250 można osiągnąć w 3,9 sekundy. Co ciekawe, producent zapewnia, że oprócz możliwości osiągania oszałamiających prędkości i przyspieszeń, auto zostało wyposażone w gadżety wpływające na komfort użytkowania Regery. Są to m.in. przednia i tylna kamera, Wi-Fi, możliwość odtwarzania muzyki z telefonu i elektrycznie sterowane fotele z pamięcią ustawień.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: