SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Kolejna firma w rękach Volkswagena! Scania kupiona za 6,5 mld euro

Kolejna firma w rękach Volkswagena! Scania kupiona za 6,5 mld euro

13.05.2014, godz. 14:41
Scania
TIR foto: Scania

Volkswagen zamierza niepodzielnie rządzić jako największy producent aut na świecie. Niemiecki koncern zainwestował właśnie w sektor samochodów ciężarowych - za rekordowe 6,5 mld euro zakupiono 90 proc. akcji szwedzkiej Scanii.

Volkswagen zapowiada stworzenie w ramach swojego koncernu grupy, w której skład wchodzić będą: MAN, nowo zakupiona Scania, a także Volkswagen Commercial Vehicles (w Polsce znany jako Volkswagen Samochody Użytkowe).

Szwedzkie media głośno komentują sprawę przejęcia kolejnej rodzimej firmy przez zagraniczny koncern. Do tej pory przejęciem, które wzbudziło najwięcej emocji, był zakup Volvo przez chińskie Geely Automotive. Władze VW przekonują, że transakcję należy traktować nie jako zagrożenie, a raczej jako gwarancję rozwoju i dużych inwestycji.

Przeczytaj też: Volkswagen Touareg po liftingu. Zobacz jak zmienił się luksusowy SUV

Niemcy zapewnili, że główna siedziba, biura konstrukcyjne i linie produkcyjne pozostaną w Szwecji. Obietnice potwierdzono już podpisaniem umów ze związkami zawodowymi, co bardzo pozytywnie wpłynęło na opinie 13 tysięcy pracowników na temat przejęcia firmy przez koncern Volkswagena.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: