SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowe inwestycje General Motors w Polsce: 250 mln EURO na fabrykę silników w Tychach

Nowe inwestycje General Motors w Polsce: 250 mln EURO na fabrykę silników w Tychach

25.11.2014, godz. 12:56
General Motors inwestuje w Polsce
foto: Opel

General Motors potwierdziło kolejne inwestycje w swoje zakłady znajdujące się w Polsce. Po dużych nakładach związanych z uruchomieniem produkcji V. generacji Opla Astry w Gliwicach przyszedł czas na zakłady w Tychach.

W dawnej fabryce silników Isuzu w Tychach ma wystartować od 2017 roku produkcja jednostek wysokoprężnych o pojemności 1.6 litra – docelowo 200 tyś. sztuk rocznie. W ramach inwestycji zakłady zostaną powiększone o około 12 tyś metrów kwadratowych. Powstaną nowe działy – m.in. obróbki mechanicznej bloków silnika i wałów korbowych. Cała infrastruktura zakładów ma zostać wymieniona na nową. Fabryka będzie wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia produkcyjne i stanowiska do testów (łącznie z tzw. zimnymi testami).

Sprawdź też: Volkswagen stawia na polskich inżynierów! Caddy i Crafter współtworzone przez Polaków

Zakłady w Tychach zostały w listopadzie 2013 roku połączone z fabryką w Gliwicach w jedną spółkę. Obecnie zatrudnia ona ponad 3,5 tyś. osób. Oprócz inwestycji w Tychach General Motors zapowiedziało nowe projekty w niemieckich fabrykach mieszczących się w Russelsheim i Kaiserslautern.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: