SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Kolejny kamień milowy osiągnięty przez Hondę!

Kolejny kamień milowy osiągnięty przez Hondę!

23.12.2016, godz. 10:49
Honda CR-V 2017
Honda CR-V 2017 foto: Honda

Japoński producent pochwalił się swoim zdumiewającym wynikiem produkcji. W nieco ponad 50 lat dostarczył do klientów na całym świecie aż 100 milionów aut.

Honda rozpoczęła swoją historię w 1963 roku od małej ciężarówki (choć może lepiej powiedzieć samochodu dostawczego) o oznaczeniu T360. Wcześniej firma zdobyła doświadczenie zajmując się produkcją motocykli. Ambicje założyciela, Soichiro Hondy, były duże, dlatego też niemal od razu do produkcji trafiło auto sportowe o oznaczeniu S500. Już rok później marka zdecydowała się na stworzenie fabryki wytwarzającej tylko samochody.

Zobacz też: Pierwsza Honda NSX w wersji europejskiej dostarczona

Co ciekawe, rekord 30 milionów wyprodukowanych egzemplarzy padł w 1995 roku. Boom na rynku chińskim oraz rosnące zainteresowanie samochodami typu SUV sprawiło, że Honda szybko zwiększyła produkcję. Obecnie marka dysponuje 34 fabrykami na 5 kontynentach i jest największym producentem silników na świecie.

„Dzięki wsparciu naszych klientów na całym świecie, dostarczyliśmy na rynek łącznie 100 milionów samochodów. Dążenie założyciela Hondy do pomagania ludziom w ich codziennym życiu oraz dawania radości z jazdy, stało się mottem naszych pracowników i wytyczną, zgodnie z którą produkujemy samochody. Będziemy więc nadal oferować klientom atrakcyjne produkty, mając na celu dostarczenie kolejnych 100 milionów egzemplarzy aut.” - mówi Takahiro Hachigo, prezes Honda Motor Company.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: