SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Kolejny krok milowy Toyoty – 10 milionów hybryd na drogach

Kolejny krok milowy Toyoty – 10 milionów hybryd na drogach

15.02.2017, godz. 15:47
Toyota Prius IV
Toyota Prius IV foto: SuperAuto24.pl

Toyota jako pierwsza rozpoczęła masową produkcję hybryd dla zwykłych użytkowników dróg. Ekologiczne kroki opłaciły się – do atmosfery trafiło 77 milionów ton dwutlenku węgla mniej, a kierowcy zaoszczędzili 29 miliardów litrów benzyny.

Choć to Prius stał się symbolem hybryd, nie był to pierwszy pojazd Toyoty z tego typu napędem. Ten tytuł należy do... minibusa Coaster Hybrid EV, który oszczędzał paliwo już pół roku wcześniej. Dopiero w grudniu 1997 roku Prius trafił do pierwszych klientów.

Porównaliśmy: Hyundai Ioniq Hybrid i Toyota Prius 1.8 Hybrid: dwa sposoby na walkę ze smogiem

Rekord 10 milionów hybryd został pobity w styczniu 2017 roku, a ostatni milion udało się wywalczyć zaledwie w ciągu dziewięciu miesięcy. Co ciekawe, połowa wyprodukowanych przez Toyotę ekosamochodów trafiła na drogi Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zerkając na wyniki sprzedaży okaże się, że w ciągu ostatnich lat na tego typu rozwiązania napędu coraz częściej decydują się Europejczycy. Zainteresowanie hybrydowymi modelami Toyoty spada za to w Stanach Zjednoczonych. Jednak zsumowane wyniki na tych dwóch obszarach nadal są mniejsze niż sprzedaż w Japonii.

Największą popularnością cieszą się takie modele jak Prius, Auris, RAV4 czy też luksusowy Lexus RX 400h.

Hybrydy Toyoty

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: