SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Kolejny Maybach będzie SUV-em opartym na...

Kolejny Maybach będzie SUV-em opartym na...

11.01.2017, godz. 15:48
Mercedes-Benz GLS
Mercedes-Benz GLS foto: Mercedes

Maybach, czyli luksusowa dywizja Mercedesa skłonna konkurować nawet z Rolls-Roycem, nie zamierza zmniejszać tempa. Już teraz trwają prace nad kolejnym modelem, który ma być oparty na największym SUV-ie niemieckiego producenta.

Maybach powrócił do gry z modelem opartym na przedłużonej klasie S. Całkiem niedawno pochwalił się kabrioletem, którego ograniczona produkcja sprawia, że można traktować go tylko jako ciekawostkę. W najbliższym czasie gama Maybacha ma się jednak rozrosnąć.

Zobacz też: Nowy Mercedes Klasy E Coupe w polskim CENNIKU

Potwierdził to Dr. Dieter Zetsche, szef Mercedes-Benz, podczas wywiadu udzielonego na Salonie Samochodowym w Detroit. W związku z pojawieniem się na rynku olbrzymiego Bentleya Bentaygi jak i przemykania w coraz bardziej skąpym kamuflażu Rolls-Royce’a Cullininan, niemiecka marka nie może pozwolić sobie na nieobecność na tak interesującym rynku.

Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest przygotowanie Maybacha na bazie Mercedesa GLS 500, który jest największym SUV-em w ofercie. Pojawiają się jednak informacje, że luksusowy gigant zostanie oparty na platformie marki EQ. To oznaczałoby, że Maybach oferowany będzie jako samochód elektryczny lub przynajmniej jako hybryda.

Nie byłoby to nic zaskakującego, skoro nawet sportowa dywizja AMG mówi głośno o sportowych „elektrykach” wyjeżdżających na drogi w ciągu kilku najbliższych lat.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: