SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Kolor samochodu dla kobiety wcale nie jest najważniejszy

Kolor samochodu dla kobiety wcale nie jest najważniejszy

25.06.2013, godz. 16:00
Kobieta kierowca
foto:

Możemy spokojnie obalić mit związany z tym, że kobiety wybierają samochód kierując się jedynie jego kolorem. Okazuje się, że panie poza wyglądem, są zainteresowane tak ważnymi elementami jak funkcjonalność, bezpieczeństwo, czy też parametry techniczne pojazdu.

– W salonie można zauważyć  tendencję do zakupu przez kobiety pojazdów wyżej zawieszonych typu SUV. Paniom zdecydowanie zależy na jak najlepszej widoczności – czują się wtedy bezpieczniej i pewniej. Kolejnym ważnym czynnikiem jest zwarta bryła, oraz dobra zwrotność pojazdu. Samochód musi być przede wszystkim łatwy w parkowaniu mówi Rafał Malik, kierownik ds. sprzedaży samochodów w firmie Auto-Boss.

– Można zauważyć, że coraz więcej kobiet interesuje się też parametrami samochodu takimi jak np. spalanie, rodzaj skrzyni biegów czy też typ silnika. Bardzo istotne jest również to czy samochód jest bezpieczny. Panie myślą tutaj przede wszystkim o tym, czy pojazd będzie odpowiedni do przewożenia ich pociech – dodaje ekspert firmy Auto-Boss

>>> Jaki kolor auta jest najmodniejszy: BIAŁY LAKIER najczęściej wybieraną barwą w 2012 roku <<<

Samochód w rozumieniu kobiet, musi być również bezawaryjny. Sam komfort podróżowania jazdy także nie jest bez znaczenia. Oczywiście nie można pominąć estetyki pojazdu, ale z obserwacji sprzedawców kolor przestał pełnić znaczącą rolę przy wyborze wymarzonego samochodu, na rzecz ważniejszych kryteriów. Co ciekawe panie zwracają uwagę bardziej niż mężczyźni na wykonanie wnętrza oraz czy tapicerka współgra z kolorem lakieru.

Na końcu warto nadmienić również, że pożądaną cechą pojazdu dla kobiet jest jego funkcjonalność, tzn. czy bez problemu zamontujemy fotelik do przewozu dziecka, czy komfortowo zajmuje się miejsce w kabinie oraz wysiada z pojazdu. Dziś auto dla Pań ma nie sprawiać problemów, i być na co dzień przede wszystkim najwygodniejszym i najbezpieczniejszym środkiem transportu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: