SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Koncern PSA Peugeot Citroen zmienia nazwę na PSA Groupe

Koncern PSA Peugeot Citroen zmienia nazwę na PSA Groupe

07.04.2016, godz. 09:48
PSA Groupe
PSA Groupe foto: Peugeot

Koncern PSA Peugeot Citroen zmienia swoją nazwę. Teraz motoryzacyjny gigant z Francji będzie firmowany jako PSA Groupe. Zmiana ta jest symboliczną transformacją w ramach ambitnego planu "Push to Pass".

"Push to Pass" to plan strategiczny, który otwiera nowy etap w historii Grupy. Nie tylko wytycza strategiczne kierunki działania i precyzyjnie określa cele, ale również stanowi pierwszy krok w kierunku wizji firmy opartej na dwóch ambitnych zamierzeniach. Pierwszym jest ugruntowanie pozycji światowego producenta samochodów wyróżniającego się wysoką wydajnością. Drugim jest dostarczanie rozwiązań w zakresie mobilności i budowanie relacji lojalnościowych ze swoimi klientami.

Zobacz również: Awangardowe nowości DS Automobiles - WIDEO

Nazwa PSA Peugeot Citroen była używana od 1991 roku. Nowa nazwa, jaką jest PSA Groupe, ma symbolizować dynamikę trzech marek, które wchodzą w jej skład - Peugeot, Citroena i DS Automobiles - oraz innych, przyszłych i obecnych sektorów działalności Grupy.

Nowy logotyp został w całości zaprojektowany przez projektantów Peugeot Design Lab, studia projektowego PEUGEOT realizującego strategię Global Brand Design, które udostępnia swoje doświadczenie wywodzące się z branży samochodowej markom spoza sektora.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: