SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Koniec ery – Bernie Ecclestone żegna się z Formułą 1

Koniec ery – Bernie Ecclestone żegna się z Formułą 1

24.01.2017, godz. 11:02
Bernie Ecclestone
foto: FORUM

Właściciel serii Formuła 1, Liberty Media, poinformował, że Bernie Ecclestone pożegnał się ze stanowiskiem. Jego miejsce jako dyrektora generalnego zajmie Chasey Carey.

Po czterdziestu latach prowadzenia serii Formuła 1, Ecclestone odchodzi od sportu. Na chwilę obecną musi zadowolić się symboliczną funkcją honorowego prezydenta. Brytyjczyk sprzedał wcześniej prawa marketingowe i telewizyjne firmie Liberty Media za około 8 miliardów dolarów.

Zobacz też: Wyścigowa Tesla S – znak czasów

Liberty Media planuje spore zmiany w tej serii wyścigów. Większy nacisk ma być położony na rywalizację w Stanach Zjednoczonych, planowane jest również uruchomienie sporej platformy dla fanów tego sportu. Na całym świecie około 400 milionów osób zasiada przed telewizorami by obejrzeć kolejne Gran Prix. Dotychczas Liberty Media nabyło też udziały w serii Formuła E.

Ecclestone odpowiedzialny był za ustalanie kalendarza wyścigów oraz miejsca kolejnych Gran Prix. Jego przyszłość nie jest pewna, ale być może pojawi się on w ważnej roli w Światowej Radzie Sportów Motorowych FIA.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: