SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Koniec kolejek na autostradowych bramkach. Nowy system zacznie działać 20 lipca

Koniec kolejek na autostradowych bramkach. Nowy system zacznie działać 20 lipca

19.07.2016, godz. 16:48
Autostrada
foto: Super Express

Od środy 20 lipca na autostradzie A4 będzie działa nowy system poboru opłat. Dzięki urządzeniu A4Go kierowcy nie będą musieli płacić na bramkach, ponieważ opłata zostanie zrealizowana elektronicznie.

Do tej pory kierowcy samochodów osobowych w momentach zwiększonego natężenia ruchu byli zmuszeni stać w korkach przed bramkami służącymi do poboru opłat. Nawet, jeśli ktoś miał na pokładzie urządzenie umożliwiające elektroniczny pobór należności, i tak musiał odstać swoje w korku.

Od 20 lipca za przejazd autostradą A4 między Krakowem a Katowicami kierowcy nie będą musieli płacić na bramkach. Urządzenie A4Go umożliwi uiszczanie opłat drogą elektroniczną. Według ekspertów, to dobra inicjatywa, ale nowy system powinien być zgodny z tym działającym na autostradach zarządzanych przez GDDKiA, czyli systemem viaAUTO.

Zobacz też: Jest porozumienie w sprawie otwarcia bramek na A4 w ŚDM

Podstawowy problem rozszerzenia działania nowego sposobu poboru opłat to kompatybilność wszystkich systemów. Technicznie to nie jest trudna sprawa, ale w pierwszej kolejności do porozumienia muszą dojść 3 strony: koncesjonariusz, GDDKiA i firma dostarczająca system viaTOLL.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: