SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Toyota ProAce wzywana do serwisów

Toyota ProAce wzywana do serwisów

08.02.2017, godz. 16:04
Toyota Proace Verso
Toyota Proace Verso foto: SuperAuto24.pl

Polski importer samochodów Toyota podzielił się z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów listą egzemplarzy modelu ProAce, które muszą pojawić się w ASO z racji pewnych niedoróbek. Pozostaje jedynie zapytać jak auta z takimi wadami w ogóle mogły wyjechać na drogi.

Toyota ProAce dostępna jest w kilku wersjach długości i sprzedawana jest zarówno w specyfikacji „dostawczej” jak i osobowej. To bliźniak Peugeota Experta i Citroena Jumpy. Wszystkie z nich produkowane są w jednym zakładzie we Francji.

Zobacz też: Toyota Yaris po liftingu: 900 przeprojektowanych części

Pojazdy, które wyjechały z fabryki od 3 marca 2016 do 9 listopada 2016 mogą być dotknięte przez pewne niedoróbki. Na liście można znaleźć takie pozycje jak: niewłaściwe ułożenie uszczelki wlewu paliwa (które może wylewać się w czasie jazdy), niedokręcenie amortyzatorów przednich, niewłaściwy montaż przewodu masowego sterującego poduszkami powietrznymi, brak mocowania zaworu sterującego wspomaganiem kierownicy czy możliwość zalania elementów instalacji elektrycznej.

Ale to nie wszystko! Lista ciągnie się dalej, a producent mówi na przykład o niewłaściwym dokręceniu kół. Kampanią naprawczą objęte jest 247 pojazdów, a lista numerów VIN dostępna jest tutaj.

To nie jedyna akcja serwisowa na polskim rynku. Jedną z liczniejszych napraw przeprowadza również Renault. Lista usterek również okazuje się całkiem przerażająca. Pisaliśmy o nich tutaj.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: